Polonia Bytom – Puszcza Niepołomice 1-2

Polonia Bytom przegrywa z Puszczą Niepołomice 1-2 w meczu 10 kolejki II ligi.

Pomimo ciężkiego środowego meczu w Pucharze Polski to Puszcza była lepsza w sobotnim spotkaniu. Gracze z Niepołomic prowadzili grę, dłużej utrzymywali się przy piłce a piłkarze Polonii grali nerwowo i szybko tracili futbolówkę. Pierwsza bezbarwna połowa w wykonaniu obu zespołów zakończyła się bezbramkowym remisem.

Jednak druga połowa rozpoczęła się już dużo lepiej  w 46 minucie Arkadiusz Kowalczyk wykorzystał błąd bramkarza Puszczy Sobieszczyka w polu karnym dzięki czemu Polonia Bytom objęła prowadzenie 1-0. Od tego momentu gra się zaostrzyła.  W grę drużyny gości wkradała się nerwowość. W drugiej połowie to bytomianie grali lepiej. Dłużej utrzymywali się przy piłce i grali dobrze w defensywie. Dobra passa jednak nie trwała długo. W 76 minucie do remisu doprowadził Ifeanyi Uwakwe, który wykorzystując zamieszanie w polu karnym strzela pierwszą bramkę dla Puszczy. Kiedy w 90 minucie sędzia doliczył 4 minuty do drugiej połowy to Puszcza wykorzystała dany im czas i w 91 minucie drugą bramkę strzelił Daminik Radziemski. W 94 minucie sędzia odgwizdał koniec meczu, który zakończył się  wynikiem 1:2 dla Puszczy.

Polonia Bytom – Puszcza Niepołomice 1-2 (0-0)

Bramki: 1-0 46’ Arkadiusz Kowalczyk, 1-1 75’ Longinus Uwakwe, 1-2 90’ Dominik Radziemski

Polonia Bytom: 12. Marko Perdijić, 27. Wojciech Jurek, 19. Mateusz Słodowy, 3. Peter Janosik, 10. Bartłomiej Setlak, 13. Wojciech Mróz, 16. Jakub Żmuda, 21. Sławomir Musiolik (46’ 28. Jakub Kuzdra), 23. Marcin Lachowski, 14. Piotr Ceglarz (61’ 15. Aleksander Januszkiewicz), 22. Arkadiusz Kowalczyk (76’ 29. Krystian Tomaszewski)

Rezerwowi: Marcin Michalak, 7. Seweryn Pielichowski, 9. Michał Szal, 15. Aleksander Januszkiewicz, 20. Kamil Zalewski, 28. Jakub Kuzdra, 29. Krystian Tomaszewski

Puszcza Niepołomice: 22. Andrzej Sobieszczyk, 4. Łukasz Furtak (68? 11. Dominik Radziemski), 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny (72’ 2. Daniel Barbus), 28. Michał Mikołajczyk – 15. Dawid Kuliga, 7. Marcel Kotwica, 18. Damian Lepiarz, (56’ 8. Longinus Uwakwe) 10. Maciej Domański, 17. Bartosz Żurek (62′ 19. Marcin Orłowski) – 6. Gajewski Arkadiusz

Rezerwowi: 12. Marcin Staniszewski, 2. Daniel Barbus, 11. Dominik Radziemski, 8. Longinus Uwakwe, 20. Filip Wójcik, 14. Kamil Łączek, 19. Marcin Orłowski

Sędzia: Paweł Kantor,