Polonia Bytom – Siarka Tarnobrzeg 0:3

W 8. kolejce drugiej ligi Polonia Bytom przegrała u siebie z Siarką Tarnobrzeg 0:3. Goście, dwa pierwsze gole zdobyli po samobójczych strzałach Polonii a trzecie trafienie dołożyli uderzeniem w krótki róg bramki.

W wyjściowym składzie w zespole Polonii znalazł się Jakub Żmuda dla którego był to debiut przed własną publicznością. Linię obrony stworzyli z nim Michał Szal, Peter Janosik i Łukasz Rylukowski. W ataku wystąpił skuteczny w ostatnim spotkaniu Arkadiusz Kowalczyk.

Początek spotkania lepiej rozpoczęła Siarka, która spokojnie konstruowała akcję od własnej bramki i starała się przedostać pod pole karne Polonii. Przez pierwsze 15 minut spotkania oba zespoły nie oddały żadnego strzału na bramkę rywali.

W 19 minucie Polonia przedostała się w pole karne piłkarzy Siarki, piłkę do Ceglarza przedłużył Kowalczyk lecz ten pierwszy uderzył mocno tuż nad poprzeczką. Chwilę później Kowalczyk widząc, że Dybowski jest wysunięty przed bramkę uderza niemal z połowy boiska starając się go przelobować, lecz nieskutecznie. To było parę minut dobrej gry Polonii.

Polonia traci gola  w 30 minucie spotkania. Po niegroźnym dośrodkowaniu z prawej strony boiska gracza Siarki, piłka uderza w prawe udo Bartłomieja Setlaka i lobuje Perdjica.

W 35 minucie znów próbował Piotr Ceglarz, urwał się obrońcom z prawej strony boiska, założył “siatkę” piłkarzowi Siarki i uderzył na bramkę z 16 metrów, lecz wprost w bramkarza gości.

W 41 minucie Polonia traci drugą bramkę, piłkę z lewej strony boiska dośrodkował Krzysztof Suchecki a próbując ją przeciąć Michał Szal wpakował ją do własnej bramki. Do przerwy Polonia przegrywała z Siarką 0:2.

Drugą połowę Polonia rozpoczęła bez zmian w składzie, zmianie nie uległ także obraz gry. Polonia starała się odrobić stratę ale nadziewała się na kontry gości. Po jednej z prostopadłych piłek sam na sam z Perdjiciem wyszedł Daniel Koczon, górą w tej sytuacji okazał się bramkarz Polonii.

Trener Kościelniak przeprowadził dwie zmiany w zespolę, za Bartłomieja Setlaka i Jakuba Żmudę na boisku pojawili się Aleksander Januszkiewicz i Sławomir Musiolik. Nie dało to spodziewanego efektu, Polonia w 60 minucie straciła trzeciego gola.  Hubert Tomalski popędził lewym skrzydłem ściął do środka boiska i precyzyjnym strzałem prawą nogą umieścił piłkę w bramce Matko Perdijca.

W dalszej części spotkania na boisku pojawił się jeszcze Wojciech Mróz i Jakub Kuzdra w miejsce Piotra Ceglarza i Łukasza Rylukowskiego. Polonia miała jeszcze szansę pod koniec spotkania na strzelenia honorowego gola ale uderzenia Polonistów blokowali obrońcy Siarki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Polonia przegrywa trzeci mecz w tym sezonie.

Polonia Bytom – Siarka Tarnobrzeg 0:3 (0:2)

Bramki: Setlak-sam 30′ , Szal – sam 41′ , Tomalski 60

Żółte kartki: Rylukowski.

Polonia Bytom:12. Matko Perdjić – 24. Łukasz Rylukowski (28. Jakub Kuzdra 75′), 9. Michał Szal, 3. Peter Janosik, 16. Jakub Żmuda (21. Sławomir Musiolik 58′) – 5. Marek Szyndrowski, 10. Bartłomiej Setlak (15. Aleksander Januszkiewicz 51′), 14. Piotr Ceglarz (13. Wojciech Mróz 68′), 23. Marcin Lachowski – 11. Patryk Stefański, 22. Arkadiusz Kowalczyk

Rezerwowi: 1. Michalak Marcin, 13. Wojciech Mróz, 15. Aleksander Januszkiewicz, 20. Kamil Zalewski, 21. Sławomir Musiolik, 27. Wojciech Jurek, 28. Jakub Kuzdra

Trener: Ireneusz Kościelniak

Siarka Tarnobrzeg: 1. Karol Dybowski, 13. Jan Grzesik, 2. Radosław Sylwestrzak, 4. Bartosz Walenciak, 3. Krzysztof Suchecki (21. Michał Dawidowicz 46′), 9. Marcin Stefanik, 10. Konrad Stępien, 16. Mateusz Czyżycki (20. Grzegorz Płatek 72′), 17. Huber Tomalski (22. Kamil Lewandowski 86′) , 11. Daniel Koczon (23. Jakub Głaz 74′) , 44. Michał Żebrowski

Rezerwowi: 29. Przemysław Janowski, 6. Tomasz Przewoźnik, 8. Marcin Stromecki, 20. Grzegorz Płatek 21. Michał Dawidowicz, 22. Kamil Lewandowski, 23. Jakub Głaz