Polonia Bytom – Stal Brzeg 1:0 (0:0). Trzeci z rzędu wygrany sparing niebiesko-czerwonych.

W  zakończonej przed chwilą trzeciej grze kontrolnej przed rozpoczęciem rozgrywek Haiz IV ligi w sezonie 2018/19, Polonia Bytom pokonała 1:0 (0:0) na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej III-ligową Stal Brzeg, którą na co dzień prowadzi doskonale znany w Bytomiu, były snajper niebiesko-czerwonych Grzegorz Podstawek.

Spotkanie rozpoczęło się później niż planowano, a dokładnie o 12:30. Przyczyną opóźnienia rozpoczęcia spotkania były problemy techniczne z dojazdem zesp0łu gości. Spotkanie toczone było w dużym słońcu, co odbiło się odrobinę na poziomie spotkania. Pierwsza połowa należała jednak zdecydowanie do niebiesko-czerwonych, którzy raz po raz zagrażali bramce drużyny gości. Najlepsze okazje do zdobycia bramki mieli w Krzysztof Hałgas oraz Jarosław Czernysz. Bramki w pierwszej części spotkania jednak nie padły, a druga połowa rozpoczęła się od bardziej zdecydowanych ataków drużyny Grzegorza Podstawka. Defensywa Polonii bez problemu rozbijała ataki gości, w czym brylował ustawiony na środku obrony Marcin Lachowski. Mijały kolejne minuty, a rezultat spotkania nie ulegał zmianom. W końcu nadeszła 85 minuta spotkania. Faulowany przed polem karnym drużyny gości był Tomasz Pośpiech, do rzutu wolnego podszedł kapitan – Marcin Lachowski, który kapitalnym uderzeniem pokonał bramkarza drużyny gości, ustalając wynik końcowy na 1:0 dla polonistów.

Za nami trzeci z rzędu wygrany sparing. Podopieczni Marcina Domagały zdobyli do tej pory dziewięć bramek, tracąc zaledwie jedną. Przed zawodnikami Polonii kolejny ciężki tydzień pracy, który zwieńczą dwie gry kontrolne. W sobotę w Zabierzowie zmierzymy się z Podhalem Nowy Targ, a w niedzielę w Katowicach rywalizować będziemy z miejscowym GKS-em. a

BS Polonia Bytom:

Zawodnik testowany – Marcin Lachowski, Dominik Wawrzyn, Andrzej Buchcik – zawodnik testowany, Łukasz Matusiak, Norbert Bębenek, zawodnik testowany – Jarosław Czernysz, Bartosz Giełażyn, Krzysztof Hałgas.

Zawodnicy rezerwowi, którzy wystąpili w drugiej połowie spotkania:

Patryk Król, Dawid Skrzypiński, Szymon Lewicki, Marcel Czypionka, Tomasz Pośpiech, Szymon Wojtkowiak, Arkadiusz Brzozowski, Mateusz Skworc, zawodnicy testowani.

BS Polonia Bytom – Stal Brzeg 1:0 (0:0)

– 1:0 Lachowski 85′