Polonia Bytom – Stal Brzeg 1:0 (1:0)

Polonia Bytom wygrała ostatnie spotkanie tego roku ze Stalą Brzeg w ramach 19. kolejki III ligi, grupy III, rozegrane o godzinie 13:00.

Szóstym ligowym zwycięstwem z rzędu Polonia skończyła rozgrywki ligowe w 2020 roku. Zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze, lecz goście postawili tego dnia trudne warunki gry, skutkiem czego mecz ten nie obfitował w dużą ilość sytuacji podbramkowych, a akcja toczyła się głównie w środku pola. Niemniej trzeba przyznać, że mecz rozpoczął się kapitalnie dla Polonistów, bowiem już w 4. minucie kapitalną asystą popisał się Patryk Stefański, zagrał on bardzo dobrą prostopadłą piłkę w kierunku Dawida Krzemienia, a kapitan Niebiesko-Czerwonych nie dał szans na udaną interwencję bramkarzowi gości pewnie umieszczając piłkę w siatce. Poza akcją bramkową najciekawszą sytuację miał Krzysztof Hałgas w 39. minucie. Otrzymał on piłkę na głowę od Dawida Krzemienia, strzał obrońcy bytomian okazał się jednak zbyt słaby. Pierwsza odsłona spotkania nie była porywającym widowiskiem, poza wyżej wymienionymi sytuacjami, goście oddali kilka strzałów celnych, lecz żaden z nich nie miał prawa zaskoczyć Dominika Brzozowskiego.

Druga część spotkania początkowo wyglądała podobnie jak pierwsza, sytuację zmienił faul z 51. minuty na Dominiku Budziku, po którym nasz obrońca musiał opuścić boisko. Od tego momentu to goście niespodziewanie mieli swoje momenty w tym spotkaniu. Najpierw w 62. minucie bliski pokonania Brzozowskiego był Dychus, lecz jego strzał z powietrza nieznacznie minął bramkę Polonistów. Niespełna pięć minut później Stal wysłała znak ostrzegający gospodarzom po raz drugi, wówczas po dośrodkowaniu jeden z piłkarzy klubu z Brzegu uderzył w słupek. Zadziałało to otrzeźwiająco na podopiecznych Kamila Rakoczego, dążyli oni do drugiej bramki, która wniosłaby dodatkową dawkę spokoju w ich szeregi. Już w 71. minucie oko w oko z golkiperem gości stanął Krzysztof Hałgas, jednakże w ostatnim momencie Amin Stitou zdołał odbić piłkę nogą. Kolejna próba Niebiesko-Czerwonych miała miejsce w 84. minucie, wówczas po dośrodkowaniu z rożnego Patryka Stefańskiego piłkę strącił jeden z zawodników Polonii, piłka trafiła ponownie w słupek, lecz po drugiej stronie boiska. Po niewykorzystanych sytuacjach z obu stron wydawało się, że mecz będzie spokojnie zmierzał ku końcowi. Dali o sobie jednak znać po raz kolejny goście, tym razem za sprawą Mateusza Ogrodowskiego, który z bliskiej odległości uderzył wolejem. Piłka zmierzała w światło bramki, ale kapitalną interwencją popisał się Dominik Brzozowski ratując swojej drużynie komplet punktów w tym meczu. Dzięki dobrej postawie, szczególnie w ostatnich fragmentach rundy jesiennej, Polonia wiosnę rozpocznie z pozycji wicelidera z dwupunktową stratą do liderującego Ruchu Chorzów. Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie w tym trudnym okresie, z niecierpliwością będziemy wyczekiwać rundy wiosennej.

Bramki: 4’ Krzemień

Polonia Bytom: Brzozowski – Budzik (51’ Konieczny), Bedronka, Radkiewicz, Hałgas – Wuwer, Frankowski (87’ Wróbel), Żagiel (67’ Chwastek), Stefański, Krzemień – Żak

Stal Brzeg (skład wyjściowy): Stitou – Kuriata, Maj, Sypek, Dychus – Niemczyk, Zapotoczny, Celuch, Ogrodowski – Banach, Kowalski

Żółte kartki: Żagiel, Konieczny, Żak – Ogrodowski, Niemczyk

Sędzia: Bartłomiej Szczecina