Polonia Bytom wygrywa z Błękitnymi Stargard 2:0

Polonia Bytom pokonała Błękitnych Stargard 2-0 (1-0) w spotkaniu 12 kolejki rozgrywek II ligi, rozegranym w sobotę o 15:00. Tym samym Polonia odnosi pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego trenera Andrzeja Orzeszka.

Początek meczu dla gospodarzy zaczął się wyjątkowo dobrze, bo już w 8 minucie spotkania dzięki skutecznej akcji Ceglarza, który zagrał piłkę wzdłuż linii na 5 metr w pole karne do Musiolika, ten wykorzystując niepewność bramkarza i obrońcy Błękitnych umieszcza piłkę w siatce. Polonia Bytom obejmuje prowadzenie 1-0.
Goście za wszelką cenę próbowali wyrównać wynik spotkania ale dzięki skutecznym interwencjom Matko Pedrjica wszystkie ataki na bramkę Polonii były bezskuteczne. W 37 minucie kolejną szansę mieli bytomianie. Kowalczyk dogrywał na lewe skrzydło do Ceglarza, ten dośrodkował w pole karne gdzie Musiolik walczył o piłkę, ta ostatecznie trafiła pod nogi Lachowskiego, który uderzył bardzo mocno lecz obok słupka. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1-0 dla bytomian.

W drugiej połowie to Polonia Bytom narzuciła tempo. W 51 minucie bardzo dobrą akcje rozegrał Ceglarz, który pognał z piłką ze środka boiska aż w pole karne, kończąc strzałem lewą nogą, który z trudem wybronił Wróbel. W 60 minucie trener gospodarzy był zmuszony do zmiany w drużynie. Z boiska zszedł Matko, który miał problem mięśniowy i potrzebował interwencji lekarza, na jego miejsce pojawił się długo nieobecny Marcin Michalak. W 81 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał zawodnik Błękitnych – Baranowski, a w konsekwencji czerwoną, co sprawiło że goście musieli grać w dziesięciu. W 84 minucie korzystając z osłabienia rywali Ceglarz wszedł z piłką w pole karne i będąc sam na sam z bramkarzem gości zdobył bramkę i tym samym ustalił wynik meczu na 2:0. Dzięki temu zwycięstwu Polonia przesunęła się w tabeli na 12 miejsce. Następny pojedynek stoczymy w Zambrowie z miejscową Olimpią.

Polonia Bytom – Błękitni Stargard 2-0 (1-0)

Bramki: Sławomir Musiolik 8, Piotr Ceglarz 84

Polonia Bytom: 12. Matko Perdijić (61, 1. Marcin Michalak) – 27. Wojciech Jurek, 19. Mateusz Słodowy, 3. Peter Jánošík, 5. Marek Szyndrowski – 21.Sławomir Musiolik, 23. Marcin Lachowski, 28. Jakub Kuzdra, 10. Bartłomiej Setlak (90, 20. Kamil Zalewski), 14. Piotr Ceglarz – 22. Arkadiusz Kowalczyk (87, 11. Patryk Stefański).
Błękitni Strgard: 31. Przemysław Wróbel – 25. Grzegorz Szymusik, 19. Tomasz Pustelnik, 2. Patryk Baranowski, 27. Grzegorz Rogala – 17. Maciej Więcek (69, 20. Michał Magnuski), 11. Paweł Lisowski, 6. Filip Karmański, 10. Bartosz Flis (85, 5. Bartłomiej Zdunek), 18. Wojciech Fadecki- 15. Przemysław Brzeziański (46, 9. Sebastian Inczewski).

Żółte kartki: Lachowski – Baranowski, Lisowski, Karmański.

Czerwona kartka: Patryk Baranowski (81. minuta, Błękitni, za drugą żółtą).

Sędziował: Marcin Liana (Bydgoszcz).