Polonia na „szóstkę” – Podbeskidzie II Bielsko-Biała – BS Polonia Bytom 0:6 (0:3)

W 21. kolejce rozgrywek o mistrzostwo Haiz IV ligi, niebiesko-czerwoni mierzyli się na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej przy ul. Rychlińskiego 21, z rezerwami TS Podbeskidzia. Po rewelacyjnej grze nasi zawodnicy wprost „zdemolowali” swoich rywali, wygrywając pewnie i bezapelacyjnie 6:0 (3:0). Bramki dla Polonii strzelali Lachowski (dwa trafienia), Czernysz, Sopel, Giełażyn, oraz Jaworski (bramka samobójcza). Tym samym umocniliśmy się na czele tabeli rozgrywek, powiększając przewagę nad drugim Czańcem do 3 punktów. Należy pamiętać jednak, że poloniści mają jedno spotkanie rozegrane mniej względem LKS-u, już w środę w ramach zaległej 16. kolejki zagramy na wyjeździe z Odrą Centrum Wodzisław Śląski.

Od początku spotkania widać było, kto w niedzielne popołudnie będzie dyktował warunki gry na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Poloniści dłużej utrzymywali się przy piłce, a pierwszą groźną szansę na zdobycie gola mieli już w 6 minucie, kiedy to Hałgas z 5 metrów strzałem głową nie był w stanie pokonać bramkarza gospodarzy. Co nie udało się Hałgasowi, udało się 2 minuty później Lachowskiemu, który zdecydował się na strzał zza linii pola karnego. Futbolówka po rękach Leszczyńskiego wpadła do siatki bielszczan, ku uciesze blisko 400-osobej grupy kibiców Polonii Bytom, którzy tego dnia pojawili się na stadionie. Ataki zawodników Polonii nie ustawały, jednak kolejna bramka padła dopiero w 30 minucie spotkania. Lachowski świetnie rozegrał piłkę ze środka boiska do wychodzącego na dobrą pozycję Czernysza. Młody zawodnik Polonii uderzył mocno, po krótkim słupku, obok bezradnie interweniującego Leszczyńskiego. W 45 minucie byliśmy świadkiem bramki z cyklu „stadiony świata”. Aleksander Sopel zdecydował się niespodziewanie na trudny strzał z woleja zza pola karnego, piłka wpadła idealnie na “boczną siatkę”, bramkarz Podbeskidzia był bez szans w tej sytuacji. Po przerwie sytuacja na boisku się nie zmieniła. Młodego Sopla zastąpił od 46 minuty Giełażyn. Na czwartą bramkę czekaliśmy do 66 minuty. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę zamienił ponownie Lachowski, a asystę zaliczył Radzewicz. Dziesięć minut później było już 5:0. Akcje wprowadzonych na boisko w drugiej części spotkania Chrabąszcza i Kowalczyka, niefortunnie zakończył strzałem do własnej bramki obrońca Podbeskidzia – Jaworski. Przyszła też w końcu pora na premierowe trafienie Giełażyna, który minutę później ustalił ostatecznie wynik spotkania na 6:0. Mimo kolejnych prób Giełażyna oraz Wojtkowiaka, wynik spotkania nie uległ zmianom, ostatecznie niebiesko-czerwoni zdeklasowali bielszczan, wygrywając pewnie oraz zasłużenie 6:0.

Za nami najlepsze jak do tej pory spotkanie w wykonaniu naszego zespołu. Jednak już w środę czeka nas zapewne trudniejszy sprawdzian. Przeciwnikiem polonistów będzie Odra Centrum Wodzisław. Spotkanie zostanie rozegrane w Wodzisławiu Śląskim na stadionie przy ul. Bogumińskiej. Wszyscy liczymy, że nasza drużyn podtrzyma korzystną passę i wywiezie komplet punktów z kolejnej wyjazdowej potyczki.

BS Polonia Bytom:

1. Król Patryk – 5. Hałgas Krzysztof, 10. Markowski Krzysztof, 29. Buchcik Andrzej, 14. Radzewicz Marcin – 13. Mróz Wojciech 72′ (8. Chrabąszcz Michał), 11. Ignacek Szymon, 3. Tylec Hubert 76′ (22. Wojtkowiak Szymon), 20. Sopel Aleksander 46′ (19. Giełażyn Bartosz), 18. Czernysz Jarosław 59′ (7. Pośpiech Tomasz) – 23. Lachowski Marcin (Kpt.) 68′ (22. Kowalczyk Arkadiusz).

Zawodnicy rezerwowi: 12. Suchański Marcin, 8. Chrabąszcz Michał, 19. Giełażyn Bartosz, 21. Wojtkowiak Szymon, 27. Skrzypiński Dawid, 7. Pośpiech Tomasz, 22. Kowalczyk Arkadiusz.

Podbeskidzie II Bielsko Biała:

1. Leszczyński Arkadiusz – 6. Sobczak Marcin, 4. Gibas Mikołaj, 5. Jaworski Arkadiusz, 21. Koszela Kamil – 11. Pindera Adrian 57′ (14. Gutkowski Konrad), 8. Smolarz Sebastian 46′ (9. Królak Szymon), 17. Podgórski Tomasz (Kpt.), 15. Walkiewicz Krzysztof, 20. Matuszczyk Filip 62′ (10. Sladek Peter) – 18. Stanclik Daniel.

Zawodnicy rezerwowi: 12. Stryczek Bartosz, 9. Królak Szymon, 10. Sladek Peter, 14. Gutkowski Konrad.

Żółte kartki: 86′ Wojtkowiak Szymon (BS Polonia Bytom)

Podbeskidzie II Bielsko-Biała – BS Polonia Bytom 0:6 (0:3) – 8′ 66′ Lachowski, 30′ Czernysz, 45′ Sopel, 75′ Jaworski (sam), 76′ Giełażyn