Polonia pokonała Wartę w Poznaniu

Podopiecznym trenera Ireneusza Kościelniaka wystarczyły trzy mecze, by z ujemnych punktów, którymi klub został ukarany przez PZPN za niespełnienie wymogów licencyjnych, zrobiło się „plus trzy”.

W sobotę 13 sierpnia niebiesko-czerwoni udali się do Poznania, by zmierzyć się z Wartą, która w tym sezonie nie wygrała jeszcze meczu i na koncie ma tylko jeden punkt.

Choć pierwsza część spotkania nie porwała kibiców, to oba zespoły próbowały wykreować sobie sytuacje strzeleckie, jednak w ostateczności brakowało wykończenia akcji. Najbliżej zdobycia bramki w tej części meczu byli Warciarze, lecz w 20. minucie najpierw pomylił się Cywiński, a później spudłował Ciarkowski. W 34. minucie bytomianie przeprowadzili akcję, po której mogli schodzić do szatni z jednobramkowym prowadzeniem, jednak strzał Piotra Ceglarza zza pola karnego został zablokowany przez jednego z obrońców gospodarzy.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły trochę zdekoncentrowane. Zarówno zawodnicy Polonii, jak i Warty popełniali błędy. Jeden z błędów rywali wykorzystał Sławomir Musiolik. W 64. minucie spotkania, gdy obrońcy Warty się zagapili, piłkę zgarnął pomocnik niebiesko-czerwonych i płaskim strzałem pokonał bramkarza z Poznania. Gospodarze chcieli zostawić sobie choćby jeden punkt i wzięli się za odrabianie strat. Stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak brakowało im dokładności, bądź na posterunku stał Matko Perdijić.

Polonia pokonała Wartę i do Bytomia wraca z kompletem punktów. Teraz przed niebiesko-czerwonymi mecz z GKS-em Bełchatów. Spotkanie to rozegrane zostanie na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka w Bytomiu w piątek 19 sierpnia o godzinie 18:00.

Warta Poznań – Polonia Bytom 0:1 (0:0)
Bramka:
Sławomir Musiolik (64.)

Warta Poznań: Filipowiak – Marciniak, Dejewski, Kieliba, Kiełb, Białożyt (76. Szynka), Cywiński, Ngamayama, Siwek (46. Goździk), Biegański (70.Chromiński), Ciarkowski (80. Fiedosewicz)

Polonia Bytom: Perdijić – Jurek, Szal, Janosik, Szyndrowski, Zalewski (58. Chrabąszcz), Rylukowski, Ceglarz, Lachowski (66. Stefański), Musiolik (72. Kuzdra), Tomaszewski (46. Kowalczyk).

Żółta kartka: Siwek (Warta)
Sędzia: Tomasz Białek