Polonia przegrywa na swoim boisku 0-1 z Odrą Opole.

Drużyna gospodarzy już od pierwszych minut spotkania grała na wysokim poziomie dzięki czemu miała wiele możliwości strzelenia gola. W 22 minucie pięknie z rzutu wolnego przymierzył Marcin Lachowski. Piłka przeleciała tuż nad murem i zmierzała pod poprzeczkę ale idealnie obronił golkiper Odry Tobiasz Weinzettel. Kolejną okazję bramkową miał Arkadiusz Kowalczyk ale uderzenie zza pola karnego paruje na korner znowu Weinzettel. Mijały kolejne minuty spotkania i nadal utrzymywał się bezbramkowy remis. Nie było widać na boisku różnicy w tabeli jaka dzieli oba zespoły.
Druga połowa zaczęła się od zmian w zespole Odry. Zszedł Sobczyński a na jego miejscu pojawił się
Marcin Niemczyk, który w 69 minucie bez zastanowienia technicznym uderzeniem skierował piłkę w lewy róg bramki Matko Pedrijica. Odra Opole objęła prowadzenie 1-0. Bytomianie pomimo wielu okazji bramkowych nie potrafili pokonać bramkarza Odry, który wyłapywał najbardziej niebezpieczne uderzenia gospodarzy. Jeszcze w 90 minucie Tomaszewski przyjął sobie futbolówkę na jedenastym metrze i huknął bez zastanowienia, ale Tobiasz Weinzettel nie dopuścił do remisu. Tak Polonia Bytom przegrała w Odrą Opole 0-1.
Kolejny mecz Polonia Bytom rozegra z Polonią Warszawa w sobotę 19 listopada 2016 r. o godzinie 17:00 na stadionie im. E. Szymkowiaka w Bytomiu.

Bramki: 69. Niemczyk

Żółte Kartki: 37. Stefański – 53. Bodzioch, 77. Pieroński , 79. Niemczyk,
Czerwona Kartka: 88. Pieroński
Polonia Bytom: Perdijić – Jurek, Szyndrowski, Janosik (86. Tomaszewski), Żmuda – Musiolik, Chrabąszcz, Słodowy, Stefański – Kowalczyk (83. Januszkiewicz), Lachowski.
Rezerwowi: Michalak, Szal, Januszkiewicz, Skrzypiński, Zalewski, Rylukowski, Tomaszewski.

Odra Opole: Weinzettel – Sobczyński (46. Niemczyk), Przystalski, Bodzioch, Winiarczyk – Pieroński, Ałdaś (55. Mateusz Gancarczyk), W. Gancarczyk, Brusiło – Marek Gancarczyk (90+1 Stasiowski), Brychlik (62. Wolny).
Rezerwowi: Ziarko, Mateusz Gancarczyk, Kolanko, Krysian, Niemczyk, Stasiowski, Wolny.

Sędziowie: Maciej Pełka (Piła)