Polonia przegrywa z Olimpią

W sobotę Polonia przegrywa na wyjeździe z Olimpią Elbląg 5:1 (0:0)  w ostatnim meczu rundy jesiennej sezonu 2016/2017.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy panowali nad meczem.  W 20 minucie szanse bramkową miał Stefański, jednak piłkę wybili zawodnicy Olimpii. Od tego momentu to Polonia bardziej naciskała, ale brakowało szczęścia. Po pierwszej połowie zawodnicy zeszli do szatni z bezbrakowym remisem.

Druga połowa rozpoczęła się golem dla Olimpii Elbląg gdzie precyzyjnym strzałem po krótkim słupku z rzutu wolnego zdobywa Stępień. Kilka minut później podczas lekkiego zamieszania w polu karnym do piłki doszedł Ceglarz, który ograł rywala, pokonuje bramkarza gospodarzy dzięki czemu w 57’ minucie udaje się Polonii doprowadzić do wyrównania. Po bramce Ceglarza Olimpia Elbląg złapała wiatr w żagle i niespodziewanie dzięki dobremu podaniu do Pietronia, który pokonuje Pedrijica w 65 minucie Olimpia obejmuje prowadzenie 2:1.  Dodatkowo w 69 minucie Peter Janosik zostaje upomniany drugą żółtą kartką a w konsekwencji czerwoną i opuszcza boisko. Chwilę później z rzutu karnego strzela Pietroń i w 71 minucie Olimpia Elbląg podwyższa wynik na 3:1. W 84 minucie podanie na pole karne do wychodzącego Piceluka, który znajduje się sam na sam z Pedrijicem i krótkim strzałem zdobywa kolejną bramkę dla Olimpii 4:1. Minutę później Polonie dobija Bartkowski, tym samym ustalając wynik spotkania na 5:1.

Olimpia Elbląg – Polonia Bytom 5-1 (0-0)

Bramki: 48. Radosław Stępień., 65. Jakub Bojas, 71.  Łukasz Pietroń (kar.), 84. Paweł Piceluk, 86. Michał Bartkowski – 57. Piotr Ceglarz

Kartki:   75. Kamil Wenger, 46. Peter Janosik,  75. Patryk Stefański, 69.  Peter Janosik

Olimpia Elbląg: 12. Wojciech Daniel – 14. Łukasz Bukacki, 4. Krzysztof Iwanowski, 5. Kamil Wenger, 19. Łukasz Pietroń, 8. Patryk Sokołowski ( 23. Dawid Kubowicz 76′), 24. Bartosz Danowski ( 20. Adam Wolak 63′), 10. Radosław Stępień,7. Damian Szuprytowski, 6. Anton Kolosov,  11. Paweł Piceluk

Polonia Bytom: 12. Matko Perdijic – 27. Wojciech Jurek (22. Arkadiusz Kowalczyk 84′), 5. Marek Szyndrowski, 3. Peter Janosik, 24. Łukasz Rylukowski – 8. Michał Chrabąszcz, 19. Mateusz Słodowy – 21. Sławomir Musiolik, 10. Bartłomiej Setlak ( 29. Krystian Tomaszewski 76′), 14. Piotr Ceglarz – 11. Patryk Stefański ( 20. Kamil Zalewski 88′)

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)