Remis przy Olimpijskiej

Polonia przegrywała z Rozwojem od 36. minuty po nieporozumieniu w polu karnym. Druga połowa w wykonaniu Bytomian była jednak dużo lepsza i niebiesko-czerwoni zdołali wywalczyć punkt. Bramkę dla Polonii zdobył Kamil Włodyka.

Początek spotkania należał do zespołu gości, którzy próbowali zaskoczyć Matko Perdjica głównie strzałami spoza pola karnego.

Polonia pierwszą dogodną okazję bramkową stworzyła sobie w 16 minucie – dwójkowe rozegranie piłki pomiędzy Włodyką, a Ceglarzem wykończył ten drugi uderzając piłkę płasko, lecz wprost w ręce Solińskiego.

W 18 minucie dysponujący mocnym strzałem Mateusz Słodowy próbował z ponad 30 metrów, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki.

Po kilku minutach kolejna groźna sytuacja pod polem karnym Katowiczan. Piłkę po centrze Barbusa z prawej strony boiska przedłuża głową Lachowski ta spada pod nogi niepilnowanego Ceglarza ten nieczysto przyjmuje futbolówkę dopada do niej Zaremba i oddaje strzał, lecz wprost w obrońcę Rozwoju.

W 36 minucie pada bramka dla gości. Zawodnik Rozwoju wykorzystał nieporozumienie Słodowego z Perdijicem. Piłka spadła pod nogi Damiana Kowalczyka, a ten bez problemu umieścił ją w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Rozwoju 1:0.

W drugich 45 minutach piłkarze Polonii walczyli o to, aby odwrócić losy meczu. Udało się wyrównać w 74 minucie spotkania, bramkę po podaniu Marcina Lachowskiego zdobył Kamil Włodyka.

Bytomianie w drugiej części gry oddali wiele strzałów na bramkę Solińskiego. Próbowali Słodowy, Lachowski oraz Musiolik, ale niestety nie udało im się znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego tego dnia bramkarza gości.

Polonia traci do bezpiecznego miejsca w tabeli osiem punktów. Pozostało sześć kolejek do końca rozgrywek. Następny mecz rozegramy w Stargardzie z Błękitnymi 6 maja o godz. 16:00

Polonia Bytom – Rozwój Katowice 1:1 (0:1)