Polonia wygrywa z Błękitnymi!

Polonia Bytom pokonała przed własną publicznością Błękitnych Stargard Szczeciński 1:0 (1:0) w spotkaniu 10. kolejki rozgrywek II ligi, rozegranym o godzinie 18:00.

Już w pierwszej akcji meczu, Polonia odzyskała piłkę na własnej połowie boiska, Marcin Lachowski odegrał do pędzącego prawą stroną Michalika, który wbiegł z impetem w pole karne przeciwnika i z ostrego kąta starał się zaskoczyć Marka Ufnala. Golkiper Błękitnych był jednak na posterunku. Kilka minut później po rzucie rożnym z lewej strony boiska, obrońca Błękitnych podbił dośrodkowaną piłkę na okolice 17 metra, tam dopadł do niej Michalik, który nieznacznie przestrzelił. Świetną akcję bytomianie przeprowadzili po kwadransie gry, z prawej strony w pole karne dogrywał Skrzypiński, piłkę opanował Krysian, który huknął pod poprzeczkę a Ufnal wspiął się na wyżyny swoich umiejętności, parując ją na corner. Bytomski zespół dopiął jednak swego jeszcze przed przerwą. Niezwykle aktywny tego dnia Michalik przejął piłkę w środku boiska wybitą przez Kamila Zalewskiego spod własnego pola karnego i ruszył ,,sam na sam” z golkiperem gości. Mimo szybkiego wyjscia bramkarza Błękitnych, Michalik tuż przy słupku umieścił futbolówkę w siatce.

Po golu ,,do szatni”, drugie 45 minut Polonia rozpoczęła ze spokojem, obserwując co zrobią rywale. Błękitni próbowali przejąć inicjatywę ale z ich akcji niewiele wynikało. Polonia z kolei, coraz śmielej próbowała podwyższyć rezultat. Najpierw soczyście z okolic 30 metra uderzał Michalak a nieprzyjemnie kozłującą piłkę ofiarnie sparował Ufnal. Chwilę później w dwójkowej akcji Pączko – Kutarba, ten drugi ni to dośrodkowaniem, ni to strzałem, nieznacznie się pomylił. Poloniści utrzymali do końca spotkania korzystny rezultat i zdobyli kolejne ważne 3 punkty, które ulokowały podopiecznych Jacka Trzeciaka w środku ligowej tabeli.

Polonia Bytom – Błękitni Stargard Szczeciński 1:0 (1:0)

Bramka: Damian Michalik (44′)

Polonia: Wiśniewski – Skrzypiński (Mańkowski 76′), Radkiewicz, Malec, Kutarba – Zalewski (Grube 70′), Setlak, Michalik (Cempa 60′), Krysian (Pączko 39′), Michalak – Lachowski.

Błękitni: Ufnal – Bednarski, Liśkiewicz, Baranowski, Wawszczyk – Wiśniewski (Węcek 67′), Wojtasiak (Kazimieriowicz 57′), Flis, Magnuski, Gutowski (Zdunek 74′) – Okuszko.

Żółte kartki: Michalak – Wiśniewski.

Sędziował: Tomas Białek (Drezdenko).