POLONIA WYGRYWA Z KOTWICĄ!

POLONIA BYTOM POKONAŁA PRZED WŁASNĄ PUBLICZNOŚCIĄ Kotwicę Kołobrzeg 1:0 (1:0) W SPOTKANIU 30. KOLEJKI ROZGRYWEK II LIGI, ROZEGRANYM O GODZINIE 18:00.

Już w pierwszej minucie meczu, Polonia odzyskała piłkę na własnej połowie boiska po szybkiej kontrze Januszkiewicz dośrodkował piłkę w pole karne, tam niedokładnie przyjął Kowalczyk i przypadkowo wystawił piłkę na 11 metrze Lachowskiemu, który ustawiony tyłem do bramki oddał strzał ale uderzył niedokładnie. Świetną akcję bytomianie przeprowadzili po dwóch kwadransach gry gdzie Januszkiewicz uderzył z okolic 25 metra, piłkę z wielką trudnością obronił Małecki. Bytomski zespół dopiął jednak swego jeszcze przed przerwą. W czterdziestej minucie Patryk Stefański obrócił się z piłką i uderzył  z okolic 30 metra mocnym pewnym strzałem tuż przy słupku i pokonuje Małeckiego otwierając wynik na 1:0 dla Polonii. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy Polonia miała możliwość podwyższenia wyniku, lecz wchodzący skrzydłem w pole karne Zalewski zagrał za plecy Stefańskiego, który już nie zdołał oddać pewnego strzału

Drugie 45 minut Kotwica dość aktywnie rozpoczęła chcąc wyrównać wynik korzystając z okazji, że świecące słońce może przeszkadzać Olszewskiemu w udanej interwencji. Drużyna gości próbowała przejąć inicjatywę ale z ich akcji niewiele wynikało. Polonia z kolei, coraz śmielej próbowała podwyższyć rezultat. Kowalczyk minął rywala w polu karnym jednak będąc w stuprocentowej sytuacji nie zdołał oddać strzału ponieważ obrońca Kotwicy zdążył włożyć nogę. Piłka trafiła pod nogi Stefańskiego, który uderzył w stronę bramki mocno ale niecelnie.  Poloniści utrzymali do końca spotkania korzystny rezultat i zdobyli kolejne ważne 3 punkty, które ulokowały podopiecznych Ireneusza Kościelniaka na trzynastym miejscu ligowej tabeli.

Bramki: 40. Stefański

Kartki:   39. Stefański, 86. Krysian , 89. Zieliński– 14. Żołądź, 36. Szywacz, 87. Bejuk

Polonia Bytom: Olszewski – Słodowy, Jurek, Rylukowski, Szal, Setlak (46′ Mróz), Zalewski, Januszkiewicz (63′ Krysian), Lachowski, Stefański (70′ M. Zieliński), Kowalczyk (87′ Zapotoczny)

Rezerwowi: Wiśniewski, Zapotoczny, Kutarba, Pielichowski, Mróz, M. Zieliński, Krysian

Kotwica Kołobrzeg: Małecki – Cichy, Poznański, Księżniakiewicz, Szywacz, Żołądź (72′ Łysiak), Sochań (46′ Lewiński), Świechowski (59′ K. Zieliński), Nowak (62′ Rydzak), Boettcher, Bejuk

Rezerwowi: Waśków, Rydzak, Szutenberg, Horna, Łysiak, Lewiński, K. Zieliński

Sędziowie: Maciej Mikołajewski – Arkadiusz Śpiewak, Krystian Urbański – Paweł Łapkowski