Polonia z Pucharem! Polonia Bytom – Ruch Radzionków 3:0 (1:0).

Nie mogło być inaczej. Niebiesko-czerwoni w rozgrywanym dzisiaj na stadionie miejskim w Bytomiu Szombierkach pokonali w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom faworyzowany Ruch Radzionków, który to kila miesięcy wcześniej pozbawił nasz zespół prawa do gry w III lidze. Poloniści wygrali pewnie, wysoko i zasłużenie aż 3:0, a bramki strzelali Marcin Lachowski (dwie) oraz Wojciech Mróz.

Spotkanie już od pierwszych minut prowadzone było pod dyktando zawodników z Bytomia. Lekko odmieniony względem ostatniego ligowego starcia zespół trenera Marcina Domagały, raz po raz starał się “napocząć” bramkę popularnych “Cidrów”. Sztuka ta udała się w 27 minucie spotkania. Wojciech Mróz, który w dzisiejszym spotkaniu otrzymał szansę występu na środku pomocy, zagrał fantastyczną prostopadłą piłkę do Marcina Lachowskiego. Kapitan Polonii nie zwykł marnować takich sytuacji i poprawiając piłkę na prawej nodze uderzył mocno i precyzyjnie, nie dając szans na reakcję Grzegorzowi Kasprzikowi, dla którego było to pierwsze spotkanie rozgrywane w barwach zespołu z Radzionkowa. Bytomianie w pierwszej połowie stworzyli sobie jeszcze kilka ciekawych sytuacji do podwyższenia prowadzenia, jednak Krzysztofowi Hałgasowi oraz Bartoszowi Dyszemu brakowało odrobiny szczęścia.

Druga część spotkania rozpoczęła się od trzech zmian w ekipie gości. Starania trenera Kamila Rakoczy spełzły jednak na niczym, ponieważ w dalszym ciągu to niebiesko-czerwoni kontrolowali przebieg spotkania. W 54 minucie spotkania nasz zespół podwyższył prowadzenie za sprawą…oczywiście kapitana – Marcin Lachowski, bo o nim mowa, był dzisiaj nieuchwytny dla zawodników III-ligowego Ruchu Radzionków. Polonia nie miała zamiaru zwalniać tempa i zaprzestawać na dwubramkowym prowadzeniu. Ostatecznie rezultat spotkania zamknął Wojciech Mróz, który w 73 minucie zamknął precyzyjnym strzałem zespołową akcje naszej drużyny.

Po zakończeniu spotkania przedstawiciele Śląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręgu Bytom wręczyli na ręce kapitana naszej drużyny pamiątkowy Puchar. Zwycięstwo w rozgrywkach na szczeblu Podokręgu oznacza, że niebiesko-czerwoni w dalszym ciągu liczą się w walce o zwycięstwo w rozgrywkach Pucharowych na szczeblu wojewódzkim. Pozostaje nam jedynie czekać na lasowanie, które już za kila dni odbędzie się w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Polonia Bytom:

1. Król Patryk – 15. Kubik Sebastian, 9. Matusiak Łukasz, 3. Dyszy Bartosz, Radkiewicz Norbert – 13. Mróz Wojciech, 24. Budzik Dominik 77′ (29. Buchcik Andrzej), 21. Hałgas Krzysztof 73′ (22. Fornalczyk Mariusz), 7. Pośpiech Tomasz 81′ (27. Skrzypiński Dawid), 23. Lachowski Marcin (kpt.) – 11. Makowski Piotr 67′ (16. Stefański Patryk).

Zawodnicy rezerwowi: 12. Wierzbicki Maciej, 27. Skrzypiński Dawid, 16. Stefański Patryk, 22. Fornalczyk Mariusz, 29. Buchcik Andrzej, 10. Bębenek Norbert, 5. Ganczarczyk Marcin.

Ruch Radzionków:

Kasprzik Grzegorz – Trzcionka Marcin (kpt.), Skalski Daniel, Gieroń Marcel 46′ (Banaś Kamil), Wnuk Patryk, Sroka Daniel 67′ (Rocki Kevin) – Piecuch Andrzej 46′ (Kopeć Kamil), Staszowski Michał 56′ (Pietryga Mateusz), Krzemień Dawid (Kopica Oktawian), Łabojko Mikołaj – Hermasz Mateusz 46′ (Kopeć Kamil).

Polonia Bytom – Ruch Radzionków 3:0 (1:0)

• 27′ Lachowski (Polonia Bytom)
  • 54′ Lachowski (Polonia Bytom)
  • 73′ Mróz (Polonia Bytom)

Spotkanie sędziował Sebastian Jarzębak, a spotkanie z wysokości trybun oglądało ok. 250 osób.