Porażka w Pruszkowie

Polonia Bytom przegrała na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 0:3 (0:2) w spotkaniu 7. kolejki rozgrywek II ligi, rozegranym o godzinie 19:00.

Gospodarze prowadzili do przerwy pewnie 2:0, choć mocnym akcentem mecz zaczęli bytomianie. W 4. minucie ofiarnie świetne uderzenie Michała Zielińskiego w światło bramki zdołał zablokować Andrzej Niewulis. Chwilę później kolejne celne uderzenie Polonii padło łupem golkipera Znicza. Gospodarze odpowiedzieli w 17 minucie, kiedy to Marcin Michalak musiał interweniować po uderzeniu Machalskiego. W 22 minucie na mocne uderzenie z dystansu zdecydował się Łukasz Grube i chybił o centymetry. W 29. minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla gospodarzy. Pewnym egzekutorem okazał się Arkadiusz Jędrych, który nie dał żadnych szans na obronę Michalakowi. Chwilę później Polonia wyprowadziła znakomity kontratak, jednak znów zabrakło centymetrów po strzale Zielińskiego. Kiedy Polonia starała się dążyć do wyrównania, na świetny rajd zdecydował się Banaszewski, który z impetem wpadł w pole karne i lobem podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 50 minucie znów zagrozili bramce Polonii, lecz Michalak był na posterunku. W 67 minucie znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Machalski, który ponad murem znalazł drogę do siatki. Polonia nadal walczyła chociażby o honorowe trafienie, jednak strzały Marcina Lachowskiego bronił golkiper gospodarzy a w 86 minucie uderzenie Kamila Zalewskiego, z linii wybił Maciej Mysiak. Poloniści nadal pozostają z jednym zwycięstwem w tym sezonie i zajmują miejsce w strefie spadkowej.

Znicz Pruszków – Polonia Bytom 3:0 (2:0)

Bramki: Jędrych (29), Banaszewski (35), Machalski (67)

Znicz: 1. Piotr Misztal – 3. Michał Kucharski, 8. Arkadiusz Jędrych, 14. Maciej Mysiak, 4. Andrzej Niewulis (’88 15. Arkadiusz Górka) – 6. Michał Danilczyk, 10. Maciej Machalski – 17. Mateusz Stryjewski (’75 5. Grzegorz Janiszewski), 7. Maksymilian Banaszewski, 18. Paweł Kaczmarek (’66 22. Krzysztof Kopciński) – 9. Przemysław Kita (’82 20. Bartosz Wiśniewski).

Polonia: 1. Marcin Michalak – 7. Robert Trznadel (’42 15. Dawid Krzemień), 19. Jacek Broniewiecz, 3. Mariusz Malec, 18. Łukasz Grube (’61 20. Kamil Zalewski), 21. Bartłomiej Setlak, 8. Kamil Mańkowski (’72 27. Dawid Skrzypiński), 23. Marcin Lachowski, 10. Damian Michalik, 16. Daniel Kutarba, 25. Michał Zieliński (’57 14. Sebastian Pączko).

Żółte kartki: Janiszewski, Machalski – Mańkowski, Malec.