Porażka w Tarnobrzegu

(fot. Grzegorz Lipiec)

Polonia Bytom przegrała na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 0:2 w meczu 25. kolejki rozgrywek drugiej ligi. Bramki dla gospodarzy zdobyli Marcin Stefanik i Michał Żebrakowski.

Pierwsze minuty sobotniego spotkania pokazały, że Polonia przyjechali do Tarnobrzega po trzy punkty i nie zamierzali koncentrować się na defensywie. W licznych próbach dośrodkowań bytomianom brakowało jednak dokładności. Pierwszą groźny strzał niebiesko-czerwoni oddali w 17 minucie spotkania, na uderzenie zza linii pola karnego zdecydował się Michał Chrabąszcz, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką. Gracze Siarki najlepszą okazję w pierwszej połowie stworzyli w 35 minucie spotkania, z prawej strony pola karnego w pełnym biegu piłkę mocnym płaskim zagraniem wzdłuż bramki Michalaka dośrodkował Daniel Koczon, lecz na szczęście dla Polonii Michał Żebrakowski nie zdołał sięgnąć futbolówki. Chwilę później po przeciwległej stronie boiska niebiesko-czerwoni wykonywali rzut wolny, do piłki podszedł Przemysław Szkatuła przymierzył w okienko bramki, ale kapitalną interwencją popisał się Dybowski i wybił piłkę na rzut rożny.

Na początku drugiej połowy spotkania inicjatywę przejął zespół Siarki, sytuacja w 49 minucie mogła zakończyć się bramkom dla gospodarzy. Zmiennicy w drużynie z Tarnobrzega przeprowadzili dwójkową akcję, Zaradny precyzyjnie dośrodkował do Czyżyckiego w pole karne, który z pierwszej piłki uderzył na bramkę Polonii, lecz trafił w poprzeczkę. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał oddał Żebrakowski tuż obok słupka bramki Michalaka. W 55 minucie groźna kontra Polonii, na bramkę Dybkowskiego z ostrego kąta uderzył Musiolik, ale piłka poszybowała tuż obok słupka. Na 12 minut przed końcem spotkania po odgwizdaniu przez sędziego ręki w polu karnym gospodarze objęli prowadzenie. Rzut karny na bramkę zamienił Marcin Stefanik. W 88 minucie Polonia zdobyła bramkę, Przemysław Szkatuła uderzył na bramkę gospodarzy, strzał obronił Dybkowski do piłki dopadł Krzysztof Zaremba, który czubkiem palców skierował ją do bramki, lecz arbiter spotkania Marcin Liana dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Po chwili Siarka objęli prowadzenie 2:0. Po dwójkowej akcji gospodarzy Michał Żebrakowski uwolnił się spod opieki obrońców Polonii i w sytuacji sam na sam nie dał szans Michalakowi ustalając wynik spotkania.

Kolejny mecz o drugoligowe punkty drużyna Polonii rozegra w przedświąteczną sobotę z Radomiakiem Radom w Bytomiu o godz. 19:00.

Siarka Tarnobrzeg – Polonia Bytom 2:0 (0:0)

Marcin Stefanik 78 (k), Michał Żebrakowski 90

Siarka Tarnobrzeg: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 21. Michał Dawidowicz – 11. Daniel Koczon, 9. Marcin Stefanik, 20. Grzegorz Płatek (67′ 8. Marcin Stromecki), 44. Michał Żebrakowski, 17. Hubert Tomalski (46′ 7. Konrad Zaradny) – 19. Krzysztof Ropski (46′ 16. Mateusz Czyżycki).

Polonia Bytom: 1. Marcin Michalak – 20. Daniel Barbus, 5. Marek Szyndrowski, 3. Peter Jánošík, 7. Przemysław Szkatuła – 21. Sławomir Musiolik (87′ 17. Dawid Skrzypiński), 19. Mateusz Słodowy (48′ 28. Jakub Kuzdra), 8. Michał Chrabąszcz, 23. Marcin Lachowski (86′ 10. Bartłomiej Setlak), 14. Piotr Ceglarz (67′ 24. Kamil Włodyka) – 26. Krzysztof Zaremba.

Sędziował: Marcin Liana