Próba generalna przed ligą na plus. Polonia Bytom – Śląsk II Wrocław 3:2 (1:1)

Niebiesko-czerwoni w ostatniej próbie przed startem rozgrywek ligowych pokonali rezerwy Śląska Wrocław 3:2 (1:1). Podopieczni trenera Kamila Rakoczego na tle II-ligowego przeciwnika pokazali się z dobrej strony, przez co możemy liczyć na udany start rundy jesiennej.

Spotkanie rozgrywane w Bytomiu na płycie głównej stadionu im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej 2 rozpoczęło się od śmiałych ataków gości, a więc zespołu, który w rozgrywkach III ligi sezonu 2019/2020 okazał się nieznacznie lepszy od naszych zawodników, ostatecznie zdobywając w skróconych rozgrywkach awans na szczebel centralny. Po okresie ataków Śląska do gry obudzili się gospodarze, którzy raz po raz próbowali konstruować akcje ofensywne. W końcu w 25 minucie spotkania Tomasz Pośpiech dograł w pole karne do Adama Żaka, który pewnym strzałem po długim słupku pokonał bramkarza gości. Kolejne minuty to kolejne akcje niebiesko-czerwonych, ale bramkę zdobyli goście. Grzegorz Kotowicz wykorzystał idealnie podanie na piąty metr i strzałem do pustej bramki dał wyrównanie drużynie z Wrocławia.

Na drugą połowę niebiesko-czerwoni wyszli wyraźnie podrażnieni i bardzo szybko przełożyło się to na dobre sytuacje kreowane przez nasz zespół. W 52 minucie Jakub Wróbel, który po przerwie zastąpił Tomasza Pośpiecha, wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Adam Żak, dla którego była to druga bramka w meczu. W kolejnych minutach arbiter spotkania nie podyktował dwóch ewidentnych rzutów karnych dla naszej drużyny. Przewagę bytomianie potwierdzili w 77 minucie kiedy Patryk Stefański idealnie zagrał do wbiegającego Jakub Wróbla, który wpadł z impetem w pole karne i mocno uderzył po długim słupku podwyższając wynik spotkania na 3:1. Moment dekoncentracji sprawił, że już dwie minuty później goście złapali kontakt dzięki udanemu wykończeniu stałego fragmentu gry przez Pawła Kucharczyk. Mimo kilku kolejnych okazji do zdobycia bramki wynik spotkania nie uległ zmianom i ostatecznie Polonia Bytom w miarę pewnie pokonała rezerwy Śląska Wrocław 3:2 (1:1).

Polonia Bytom:

Kamiński Krzysztof – Belica Jakub, Bedronka Michał, Czajkowski Kacper 46′ (Hałgas Krzysztof), Budzik Dominik – Konieczny Dominik 66′ (Mróz Wojciech), Stefański Patryk 80′ (Frankowski Kajetan), Krzemień Dawid 60′ (Lachowski Marcin), Żagiel Filip 46′ (Chwastek Robert), Pośpiech Tomasz 46′ (Wróbel Jakub) – Żak Adam 83′ (Bardl Denis).

Śląsk II Wrocław:

Zawodnik testowany – Olivier Wypart, Paweł Kucharczyk, zawodnik testowany, Patryk Caliński, Szymon Lewkot, Mateusz Młynarczyk, zawodnik testowany, Szymon Krocz, Filip Michalski, Grzegorz Kotowicz.

Polonia Bytom – Śląsk II Wrocław 3:2 (1:1)

• 25′ Żak Adam (Polonia Bytom)
  • 35′ Kotowicz Grzegorz (Śląsk II Wrocław)
  • 52′ Żak Adam (Polonia Bytom)
  • 77′ Wróbel Jakub (Polonia Bytom)
  • 79′ Kucharczyk Paweł (Śląsk II Wrocław)