Przed meczem z Górnikiem Zabrze II

Już jutro o godzinie 16:00 w ramach 25. Kolejki III ligi, grupy III zmierzymy się w wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze II.

Ubiegła kolejka przypadła na Wielką Sobotę, która okazała się szczęśliwa dla Polonistów. Drużyna z Bytomia przystępowała do tego meczu bez kilku kluczowych zawodników, a także bez pierwszego trenera na ławce. Mimo tych problemów zespół spełniał założenia taktyczne i grał bardzo odpowiedzialnie, dzięki czemu do przerwy było 2:0 po trafieniach Sebastiana Pączko oraz Michała Płonki. Druga odsłona wymknęła się spod kontroli za sprawą Piotra Ćwielonga, który trafił dwukrotnie dla swojego zespołu. Zespół z Bytomia pokazał jednak charakter i w końcowych minutach zdołał odwrócić przebieg spotkania. Bohaterem okazał się Kordian Górka, strzelając gola na wagę trzech punktów w 87. minucie. Tym samym Polonia zwyciężyła z LKS Goczałkowice-Zdrój 3:2 (2:2)

Zespołu Górnika Zabrze nie trzeba nikomu przedstawiać, 14-krotny mistrz Polski na co dzień występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej, my jednak w sobotę będziemy mierzyć się z drugą drużyną tego utytułowanego klubu. Górnik na chwilę obecną zajmuje dwunaste miejsce z dorobkiem 27. punktów. Wiosna dla zabrzan rozpoczęła się bardzo obiecująco, na inaugurację wygrali z Wartą Gorzów 1:0, a następnie zwyciężyli z MKS Kluczbork 3:0. Obecnie notują oni niekorzystną passę trzech porażek z rzędu: 1:3 z Piastem Żmigród, 0:4 ze Ślęzą Wrocław oraz 1:4 z Zagłębiem II Lubin. Niemniej trzeba przyznać, że podopieczni Marcina Prasoła lepiej radzą sobie na swoim terenie, do tej pory w tej roli wygrali sześć razy, raz zremisowali i pięć razy musieli uznać wyższość rywala. Biorąc pod uwagę wyłącznie spotkania domowe, Górnik znajdowałby się na siódmym miejscu w tabeli.

Jesienią mówiło się, że Polonia to zespół grający znacznie lepiej na wyjazdach, wiosna na razie nie potwierdza tej tendencji. W dwóch meczach wyjazdowych drużyna z Bytomia wywalczyła jeden punkt, zremisowała w Pawłowicach z Pniówkiem 1:1 (1:0). W stosunku do meczu z zeszłego tygodnia do dyspozycji Tomasza Włoki pełniącego funkcję pierwszego trenera w obliczu wykluczenia Kamila Rakoczego będą zawodnicy wracający po absencjach za kartki: Patryk Stefański, Dominik Budzik oraz Damian Celuch. W sierpniu przy Frycza-Modrzewskiego padł między tymi ekipami remis 2:2. Tym razem gospodarze będą chcieli przerwać niekorzystną passę porażek, Poloniści natomiast nie mają marginesu błędu w kontekście walki o pierwsze miejsce na zakończenie rywalizacji w III lidze. O bramkach będziemy Was informować na bieżąco za pośrednictwem naszej aplikacji:

Zdaniem oficjalnego bukmachera Polonii Superbet: faworytem tego starcia jest Polonia, na którą kurs wynosi 1.80. Szanse gospodarzy oceniane są według kursu 3.40. W przypadku remisu za każdą postawioną złotówkę otrzymamy 4.20 zł.