Przed meczem z Gwarkiem Tarnowskie Góry

Czas na ostatnie zaległe spotkanie, w dniu jutrzejszym o godzinie 15:00 w ramach 2. Kolejki III ligi, grupy III, Polonia podejmie przed własną publicznością Gwarek Tarnowskie Góry.

Ubiegłe spotkanie nie do końca poszło po naszej myśli. Polonia po raz pierwszy w tym sezonie zaznała goryczy porażki, ulegając przed własną publicznością Ślęzy Wrocław 0:2 (0:0). Tym samym wrocławianie przerwali trwającą 346 dni passę bez porażki w lidze.

Środowym rywalem Niebiesko-Czerwonych będzie Gwarek Tarnowskie Góry. Zespół ten na poziomie III ligi występuje od 2017 roku. Klub z Tarnowskich Gór obok Górnika II Zabrze rozegrał najmniej spotkań w tym sezonie, bowiem tylko dziewięć. Mimo tego, jutrzejsi goście plasują się na przyzwoitym dziewiątym miejscu z dorobkiem piętnastu punktów. Dopiero w ubiegłej kolejce passę siedmiu spotkań bez porażki przerwał LKS Goczałkowice, wygrywając 2:0 po dwóch bramkach strzelonych dopiero w 90. minucie. Podopieczni Krzysztofa Górecko dotychczas nie zasmakowali goryczy porażki na wyjazdach. Na trzy spotkania, jeden raz zwyciężyli i dwukrotnie dzielili się punktami z przeciwnikiem.

Ekipy te miały już okazję mierzyć się w tym sezonie, lecz w spotkaniu pucharowym. Wtedy Gwarek wygrał przy Olimpijskiej 2:1 z grającą głównie młodzieżą ze swojej akademii Polonią. W drużynie gości na uwagę z całą pewnością zasługuje Dawid Jarka. Grający od 2015 roku w Tarnowskich Górach napastnik może pochwalić się m.in. siedemnastoma bramkami strzelonymi na poziomie Ekstraklasy. Jednak w wyższych klasach rozgrywkowych doświadczenie ma jeszcze kilku piłkarzy tarnogórzan, są to m.in. Daniel Barbus czy Rafał Kuliński. Ostatnia ligowa potyczka tych zespołów miała miejsce 10 września 2019 roku. Polonia wówczas zremisowała na wyjeździe 1:1. Jak będzie tym razem? Przekonajmy się, zapraszamy wszystkich na stadion, a dla osób nie mogących pojawić się na stadionie przygotowaliśmy specjalną transmisję, którą znajdziecie pod tym linkiem: