Przed meczem z Polonią-Stal Świdnica

Już jutro o godzinie 16:00, Polonia Bytom zmierzy się z Polonią-Stal Świdnica w ramach 26. kolejki III ligi, grupy III.

W ostatnim spotkaniu nasz zespół mierzył się z Górnikiem II Zabrze. Po domowym starciu z LKS Goczałkowice-Zdrój 3:2 (2:0) był to kolejny mecz, w którym o komplet punktów Poloniści musieli walczyć do ostatnich sekund. Pomimo obiecującej gry, gospodarze wyszli na prowadzenie w 72. minucie za sprawą Kamila Lukoszka. Taki obrót spraw znacząco skomplikował ten mecz, ale zadziałał również bardzo motywująco na bytomian. Po faulu w 85. minucie na Sebastianie Pączko w polu karnym jedenastkę na bramkę zamienił wprowadzony chwilę wcześniej Marcin Lachowski. W doliczonym czasie gry już sam Pączko wpisał się na listę strzelców. Kapitalnym uderzeniem z powietrza od poprzeczki nie dał szans golkiperowi Górnika. Zespół udowodnił, że ma charakter i cechy wolicjonalne, pozwalające na walkę do ostatnich sekund o korzystny wynik.

Jutrzejszym rywalem będzie Polonia-Stal Świdnica. Klub został założony w 1945 roku, najwyżej w swojej historii występował na poziomie III ligi. W obecnym sezonie Polonia-Stal zajmuje 19. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem szesnastu punktów po 24. spotkaniach. Po wznowieniu rozgrywek zespół jutrzejszych gości zanotował niekorzystną passę trzech porażek z rzędu. Następne trzy mecze podopieczni Jarosława Pedryca mogą uznać za zdecydowanie bardziej udane. Wygrali oni bowiem z Piastem Żmigród 1:0 (0:0). W kolejnym spotkaniu co prawda ulegli Ślęzy Wrocław 1:2 (0:0), jednak bramkę na wagę trzech punktów stracili dopiero w 87 minucie. Największą niespodziankę sprawili tydzień temu, wygrywając 4:2 (1:2) z rezerwami Zagłębia Lubin.

Wydaje się, że forma obu zespołów ma w ostatnim czasie tendencję zwyżkową. Jutrzejsi goście dwa z pięciu dotychczasowych zwycięstw zanotowali w przeciągu trzech ostatnich spotkań. Polonia natomiast po nieznacznie słabszej inauguracji zanotowała dwa kolejne zwycięstwa, a biorąc pod uwagę wyłącznie spotkania w roli gospodarza, notuje passę sześciu kolejnych zwycięstw z rzędu. Co istotne w przypadku bytomian na ławkę trenerską wraca Kamil Rakoczy, jeśli chodzi o zawodników, to w odwodzie trenera będzie wracający po absencji za kartki Dawid Krzemień. Kordian Górka w środowym wywiadzie wspominał, że spotkania z zespołami walczącymi o utrzymanie nigdy nie są łatwe, bowiem mają one wysoki poziom determinacji, żeby zdobywać punkty niezbędne do opuszczenia strefy spadkowej. Jednak Polonia chcąc odnotować jak najlepszy wynik na zakończenie sezonu, wyjdzie na boisko ze świadomością, że margines błędów został już wyczerpany. Ze spotkania odbędzie się transmisja Live PPV, której koszt wynosi jedyne 10zł:

Transmisja Polonia-Świdnica

Zdaniem oficjalnego bukmachera Polonii Superbet: Wyraźnym faworytem tego starcia jest Polonia Bytom, na którą kurs wynosi 1.20, wobec 9.00 na Polonię-Stal Świdnica. Remis po ostatnim gwizdku arbitra wyceniany jest według kursu 7.00.