Przed sparingiem ze Szczakowianką Jaworzno

Już dziś o godzinie 18:00 rozegramy drugi sparing w trakcie letniego okresu przygotowawczego. Naszym rywalem będzie IV ligowa Szczakowianka Jaworzno.

W ubiegłą sobotę rozpoczęliśmy serię gier kontrolnych, a naszym pierwszym rywalem był Decor Bełk. Poloniści od samego początku przejęli inicjatywę w meczu i wywierali sporą presję na rywalu. Pokłosiem tego było trafienie Damiana Celucha już w 6. minucie spotkania. Choć to gospodarze nadawali ton rywalizacji, to pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie po jednym trafieniu dołożył Michał Płonka i Dawid Krzemień, a dublet ustrzelił Grzegorz Ochwat.

Drugim rywalem w trakcie tego lata będzie Szczakowianka Jaworzno. Założony w 1923 roku klub w swojej historii ma nawet epizod w najwyższej klasie rozgrywkowej, przypadający na lata 2002/2003. Ostatni sezon zespół z Jaworzna zakończył na 10 miejscu w IV lidze śląskiej, grupie I z dorobkiem 41 punktów po 32 meczach. Patrząc historycznie, zespoły te mierzyły się ze sobą cztery razy, dwukrotnie wygrywała Polonia, dwukrotnie zespół z Jaworzna. Spotkanie z Polonią będzie dla podopiecznych Pawła Cygnara pierwszą grą kontrolną podczas przygotowań do nowego sezonu. Wiemy, że w zespole gości nie wystąpi dobrze znany w Bytomiu Dawid Gargasz, który za sprawą wypożyczenia rundę wiosenną zagrał dla jaworzan.  Po udanym wejściu w przygotowania i skompletowaniu kadry na nowy sezon będzie to kolejne cenne spotkanie dla drużyny prowadzonej przez Kamila Rakoczego.