Przed wyjazdowym starciem z Rekordem Bielsko-Biała

Już jutro o godzinie 13:30 w ramach 16. Kolejki, Polonia Bytom zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Rekordem Bielsko-Biała.

Ostatnie spotkanie w wykonaniu Polonii było z całą pewnością udane. Bytomianie wygrali z Lechią Zielona Góra 2:0 (2:0). W początkowych fazach sezonu mówiło się, że Poloniści mają znacznie lepsze drugie połowy, tak ostatnimi czasy bardzo często widzimy scenariusz, w którym podopieczni Kamila Rakoczego od pierwszych minut przejmują inicjatywę w spotkaniu, żeby w drugiej połowie móc grać znacznie spokojniej. Taki obraz gry widzieliśmy właśnie z zespołem z Zielonej Góry. Za sprawą dobrej gry Niebiesko-Czerwonych od pierwszych minut, wynik został ustalony już w pierwszej części spotkania. Polonia tym samym zanotowała drugie zwycięstwo z rzędu.

Naszym jutrzejszym rywalem będzie BTS Rekord Bielsko-Biała. Klub założony w 1994 roku obok sekcji piłki nożnej jedenastoosobowej znany jest ze swojej sekcji futsalu, która wielokrotnie stawała na podium Mistrzostw Polski. Przed sezonem Rekord był przez wiele osób typowany, jako zespół, który może być pozytywnym zaskoczeniem. Zespół z Bielska-Białej na początku rozgrywek grał jednak w kratkę. Niemniej wydaje się, że w ostatnimi czasy bielszczanie złapali odpowiedni rytm, wygrywając dwukrotnie w ostatnich trzech meczach: z MKS Kluczbork 4:0 (1:0) i Zagłębiem II Lubin 2:1 (1:1).

Polonia w spotkaniach wyjazdowych radzi sobie najlepiej spośród wszystkich zespołów III ligi, grupy III. Na siedem spotkań wygrała aż sześć, jedyną wyjazdową porażkę odnotowała z Zagłebiem II Lubin. Poloniści wówczas grali przez niespełna godzinę w dziesiątkę, mimo tego, postawili drużynie z Lubina bardzo trudne warunki gry. Z całą pewnością należy odnotować fakt, że w tym spotkaniu za kartki będzie pauzował najlepszy strzelec całej ligi – Adam Żak. Natomiast w zespole z Bielska-Białej po wymuszonej kartkami pauzie wraca najlepszy strzelec, czyli Szymon Szymański. Ostatnie spotkanie między tymi drużynami miało miejsce 23 listopada 2019 roku w Bielsku-Białej. Wówczas Polonia wygrała 1:0 po bramce Dominika Koniecznego w końcowych minutach spotkania. Z całą pewnością życzylibyśmy sobie powtórki tego scenariusza, która oznaczałby następne trzy punkty dla bytomian.