Przegrany mecz z wiceliderem II-ligi

Weekendowe wypady do Krakowa w tym roku nie są szczęśliwe dla koszykarzy Polonii Bytom. Podopieczni Mariusza Bacika po walecznym meczu przegrali 98 do 85.

Pierwsza połowa w ciągłym zasięgu

W sobotnie spotkanie zdecydowanie lepiej weszli nasi koszykarze. Pierwsza kwarta mimo dobrych zagrań ze strony AGH-u nie była w stanie dać prowadzenia braci akademickiej. Niemożliwy do zatrzymania Emil Podkowiński raz za razem mijał obronę Krakowian odpowiadając na każdy punkt, a towarzyszący mu w tym Adam Bączyński i Łukasz Lewiński zapewnili nam 6-punktową przewagę po pierwszej ćwiartce.

Niestety nasza przewaga nie stanowiła przeszkody dla AGH-u. Drużyna z Małopolski w drugą ćwiartkę weszła pewnie w ciągu 2 minut odrabiając stratę oraz wychodząc na prowadzenie. Wysoka skuteczność rzutów za trzy Kamila Wójciaka mocno dała nam się we znaki. Pierwszą połowę spotkania zakończyliśmy różnicą 7 oczek na korzyść AGH-u, ale znając nasze mocne wejścia w trzecie kwarty wszystko pozostawało w naszym zasięgu.

Nieszczęśliwa kumulacja trójek i osobistych

Po przerwie ponownie zaczęliśmy gonić wynik. Współpraca Podkowińskiego z Kujonem przełożyła się na zneutralizowanie przewagi do zaledwie 2 punktów. Niestety w tym momencie Krakowianie znów zaczęli skutecznie rzucać za trzy. W czwartej kwarcie oprócz mocnych trójek drużyna Polonii została jeszcze dobita nadmiarem przewinień. Skuteczne egzekwowanie osobistych i mocne kontry zakończyły się przegraną naszych koszykarzy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 98:85 dla AZS AGH Oknoplast Kraków.

Najlepszym punktującym Polonii Bytom został Emil Podkowiński z 29 oczkami na koncie, a w zbiórkach niezawodny szczególnie w obronie był Krzysztof Kurdubski notując 11 zbiórek. Najwięcej asyst, bo aż 8 zaliczył Adam Bączyński.

Koszykówka wraca do Bytomia

Już w ten weekend koszykówka wraca na Skarpę. Poloniści na pewno rozegrają jeszcze dwa mecze. U siebie zagramy z Basket Hills Bielko-Biała, a na dalekim wyjeździe do Tarnowa zmierzymy się z tamtejszą MUKS 1811 Unią. Ze smutkiem musimy to przyznać, ale nawet dwie kolejne wygrane nie gwarantują nam udziału w play-offach. Na parkiecie musimy dać z siebie wszystko jednocześnie licząc na potknięcia rywali.

Wszystkich fanów koszykówki zapraszamy też przed telewizory. Już we wtorek 3 marca o godzinie 18:50 w TVP3 Katowice zostanie wyemitowany materiał o naszych koszykarzach.