Przegrywamy w Legionowie

(Fot. Bartłomiej Bator)

Polonia Bytom w ramach 23. kolejki rozgrywek drugiej ligi grała na wyjeździ z Legionovią Legionowo. Podopieczni Andrzej Orzeszka przystąpili do tego spotkania opromienieni ostatnią wygraną przy Olimpijskiej z zespołem Gryfa Wejherowo 1:0, natomiast zespół Legionovii był w odmiennych nastrojach po porażce na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 1:5.

Początek spotkania należał do Polonii, która w 12 minucie była bliska strzelenia bramki. W bardzo dobrej sytuacji w polu karnym Legionovii znalazł się Marcin Lachowski, lecz jego strzał głową z bliskiej odległości zdołał obronić Adam Wilk. Kolejną groźną sytuacje w 33 minucie stworzył zespół Legionovi, Kwiatkowski dograł do Żebrowskiego, a ten precyzyjnym strzałem starał się zaskoczyć Marcina Michalaka, piłka na szczęście dla Polonii przeszła minimalnie obok słupka. Polonia w pierwszej połowie przez długie fragmenty utrzymywała się przy piłce, rozgrywając częściej akcje lewą stroną boiska, na której dobrze dysponowany był Piotr Ceglarz.

Po zmianie stron obraz gry specjalnie się nie zmienił, Polonia nadal przeważała, stwarzając sobie sytuacje strzeleckie. W 51 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Przemysława Szkatuły bliski bramki samobójczej był Garyga, którego strzał w ostatniej chwili wybił na rzut rożny bramkarz gospodarzy. Przed doskonalą szansą stanęli Poloniści w 62 minucie, najpierw Adam Wilk odbił przed siebie uderzenie Krzysztofa Zaremby, a następnie szybko się pozbierał, stanął na równe nogi i zatrzymał dobitkę Marcina Lachowskiego. Pierwsza bramka dla Legionovii padła w 72 minucie.  Piłkarze Polonii czekali aż sędzia asystent zasygnalizuje spalonego, a w tym czasie Kraska wpakował piłkę do bramki marcina Michalaka. Gospodarze objęli prowadzenie 1:0. Legionovia poszła za ciosem i po trzech minutach zdobyła następną bramkę. Kalinowski strzelił technicznie z kilkunastu metrów i mieliśmy 2:0.  Trzecią bramkę zespół Legionovii zdobył w 78 minucie. W ciągu 6 minut zmieniła wynik z 0:0 zmienił się  na 3:0. Krystian Miś oszukał dwóch Polonistów tuż przed linią pola karnego i pokonał bramkarza Polonii. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Szkoda nie wykorzystanych sytuacji Polonii w pierwszej połowie i na początku drugiej części gry. Do utraty bramki Polonia prezentowała się lepiej niż zajmująca dziewiąte miejsce w tabeli Legionovia.

Piłkarzom Polonii nie pozostaje nic jak walka w kolejnym spotkaniu, a to już 31 marca na stadionie przy Olimpijskiej o godz. 19:00, na które Wszystkich Serdecznie Zapraszamy.

Legionovia Legionowo – Polonia Bytom  3:0 (0:0)

Bramki: 73′ Kraska, 76′ Kalinowski, 78′ Miś

Żółte kartki: Borenovic, Kalinowski – Szkatuła

Legionovia Legionowo: Wilk – Grzelak, Borenović, Bajat, Kalinowski – Żebrowski (46′ Kraska), Malik, Garyga, Wójcik (86′ Zaklika), Madeński (36′ Miś) – Kwiatkowski (79′ Goliński).

Rezerwowi: Krzczuk – Kraska, Goliński, Miś, Dzięcioł, Zaklika, Koziara.

Polonia Bytom: Michalak – Barbus, Szyndrowski, Basista, Szkatuła – Słodowy, Chrabąszcz (80′ Setlak) – Musiolik (71′ Kuzdra), Lachowski, Ceglarz (77′ Stefański) – Zaremba.

Rezerwowi: Harkawy – Włodyka, Stefański, Kuzdra, Setlak, Żmuda, Janosik.

Sędziował: Tomasz Marciniak z Płocka