Przegrywamy w Niepołomicach

W meczu 27. kolejki rozgrywek drugiej ligi Polonia Bytom przegrała w Niepołomicach z Puszczą 0:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Bartosz Żurek i Marcin Orłowski.

Piłkarze Polonii przystąpili do spotkania z Puszczą z trzema zmianami w składzie względem ostatniego spotkania ligowego z Radomiakiem Radom. W związku z czerwoną kartką Marka Szyndrowskiego w poprzedniej kolejne, miejsce na środku bloku defensywnego zajął Peter Janosik. W linii pomocy od pierwszej minuty na placu gry pojawił się Jakub Kuzdra, a w ataku trener Orzeszek postawił na Adama Varadiego u boku Krzysztofa Zaremby.

Pierwszą dogodną okazję zawodnicy Puszczy stworzyli sobie już na początku spotkania. Po akcji lewym skrzydłem i centrze w pole karne, piłkę głową uderzył Orłowski, lecz jego strzał kapitalnie obronił bramkarz Polonii Michalak.

w 38 minucie piłkarze Polonii zdobyli bramkę, w zamieszczaniu podbramkowym intuicyjnie zachował się Adam Varadi i umieścił piłkę w bramce. Sędzia nie uznał jednak tego gola, dopatrując się pozycji spalonej.

W końcowych minutach pierwszej połowy Puszcza zdobyła bramkę. Bartosz Żurek wymanewrował przed polem karnym obrońców Polonii, ułożył sobie piłkę na lewej stopie po czym uderzył na bramkę Michalaka. Piłka przetoczyła się po rękawicy bramkarza Polonii i na nieszczęście wpadła do siatki.

W 58 minucie spotkania Polonia straciła drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Macieja Domańskiego, piłka spadła w polu karnym pod nogi Marcina Orłowskiego, a ten skierował futbolówkę do siatki.

Do końca spotkania wynik już się nie zmienił, Polonia uległą Puszczy 0:2. Najbliższy mecz o ligowe punkty niebiesko-czerwoni rozegrają w piątek (28.04.2017) o godz.19:00 na Olimpijskiej z Rozwojem Katowice. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Puszcza Niepołomice – Polonia Bytom 2:0 (1:0)