Raport z wypożyczeń 2021/2022 – część 4

Przez ostatnie dwa tygodnie znów obserwowaliśmy poczynania przebywających na wypożyczeniach zawodnikach Polonii. W kolejnym raporcie dotyczącym ich występów dowiemy się, jak spisywali się na przełomie kwietnia i maja.

3. liga grupa IV

To był bardzo intensywny koniec miesiąca dla zespołu Wisły Sandomierz, której barw broni wiosną Grzegorz Ochwat. Przez ostatnie dwa tygodnie zespół z województwa świętokrzyskiego aż czterokrotnie walczył o jakże ważne, ligowe punkty. Od 20 kwietnia sandomierzanie rozgrywali swoje mecze praktycznie co trzy dni. W każdym z tych czterech spotkań wystąpił wypożyczony z Polonii 20-latek. Jego bilans prezentuje się następująco: 63 minuty w zwycięskim 2:1 meczu z Podlasie Białą Podlaską, 88 minut w przegranym 0:2 meczu z ŁKS-em Łagów, 45′ minut w bezbramkowym remisie z rezerwami Cracovii oraz 57 minut w przegranym 0:3 spotkaniu z Orlętami Radzyń Podlaski. Grześ zebrał kolejną porcję ważnych minut. Cieszy również fakt, iż mógł się zaprezentować na tle lidera z Krakowa oraz trzeciego zespołu tabeli, jakim jest ŁKS Łagów. Drużyna z Sandomierza zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów.

Zina 4. liga śląska grupa I

Pięć punktów w trzech meczach uzbierała natomiast drużyna Szombierek Bytom, która również oprócz dwóch spotkań ligowych rozgrywała także jedno spotkanie zaległe. Jedenasta obecnie drużyna w tabeli kolejno zanotowała remis 2:2 w starciu z MKS-em Myszków (2:2), wygrała z Przemszą Siewierz (1:0) oraz bezbramkowo zremisowała z Unią Rędziny. Jak wypadli na tle rywali wypożyczeni do drużyny Zielonych zawodnicy Polonii? Jakub Wróbel rozegrał pełne 90 minut w meczu z myszkowianami, 60 minut w starciu z Przemszą, natomiast całe spotkanie w Rędzinach oglądał z ławki rezerwowych. Tomasz Pośpiech również w meczu z Myszkowem spędził całe 90 minut na placu gry, jednak w pozostałych meczach został zmieniany odpowiednio w 76 minucie (w meczu z Przemszą) oraz 62 minucie (w meczu z Unią Rędziny).

4. liga opolska BŚ Leśnica

Kolejne dobre spotkania w barwach LZS-u Piotrówka rozegrał Dominik Wawrzyn. Obrońca tradycyjnie już w tym sezonie jest jedną z kluczowych postaci w swoim zespole. Także i na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni, 22-zawodnik rozegrał trzy mecze w pełnym wymiarze czasowym. Jego zespół zanotował dwa zwycięstwa, kolejno z MKS-em Gogolin (3:2) oraz TOR-em Dobrzeń Wielki (3:1). Wczoraj jego drużyna uległa natomiast wyżej notowanej Unii Krapkowice 0:4. W tabeli ligowej podopieczni trenera Adama Jaremko zajmują 10. miejsce z dorobkiem 34. punktów.