Raport z wypożyczeń 2021/2022 – część 5

Po kolejnych dwóch tygodniach boiskowych rywalizacji czas na tradycyjny raport z osiągnięć naszych zawodników, grających wiosną w formie wypożyczeń w innych klubach. Swoją pierwszą bramkę na boiskach Zina 4. ligi śląskiej zdobył podczas minionego weekendu Tomasz Pośpiech.

3. liga grupa IV

Przegląd wydarzeń zaczynamy jednak od najwyższej ligi, w której występuje wiosną wypożyczony z Polonii zawodnik. Mowa o przywdziewającym wiosną trykot Wisły Sandomierz Grzegorzu Ochwacie. Napastnik pojawił się na boisku w obu ostatnich meczach Wisły, w których regularnie spędził na boisku po 17 minut, wchodząc w obu przypadkach na końcówki spotkań z ławki rezerwowych. Sandomierzanie w tych spotkaniach przegrali z walczącą o awans Siarką Tarnobrzeg 1:0, natomiast w ostatnim spotkaniu w arcyważnym meczu podzielili się punktami w zremisowanym 1:1 meczu z drużyną walczącą bezpośrednio z Wisłą o utrzymanie, Sokołem Sieniawa. Po tym spotkaniu Wisła jest pierwsza “pod kreską” i do swojego ostatniego przeciwnika zajmującego ostatnią, bezpieczną pozycję traci 7 punktów.

Zina 4. liga śląska grupa I

O poprawę swojego dorobku punktowego walczą również bytomskie Szombierki, w barwach których wiosną oglądamy Tomasza Pośpiecha oraz Jakuba Wróbla. Obaj wystąpili w przegranym przez Szombry meczu w Ornontowicach z Gwarkiem 1:3. Wróbel na boisku spędził 58 minut, natomiast Pośpiech 83 minuty. Dużo lepiej zespołowi Zielonym wyszło domowe spotkanie z trzecim w tabeli katowickim Rozwojem. Szczególnie dobrze będzie je pamiętał 22-letni Pośpiech, który ładnym strzałem w 8′ minucie meczu otworzył wynik spotkania, które ostatecznie zakończyło się wygraną jego zespołu 2:1. Dla naszego pomocnika było to debiutanckie trafienie w wiosennym sezonie ligowym. Jakub Wróbel natomiast nie znalazł się w meczowej osiemnastce na to spotkanie. Na 5 kolejek przed końcem sezonu w Zina 4. lidze śląskiej, Szombierki zajmują 11. miejsce z dorobkiem 31 uzbieranych punktów.

4. liga opolska BŚ Leśnica

Ostatnich dwóch meczów ligowych nie będą miło wspominać również piłkarze LZS-u Piotrówki. Zespół, w którym wiosną występuje wypożyczony z drużyny niebiesko-czerwonych Dominik Wawrzyn, zanotował porażki 1:2 z rezerwami Odry Opole, a także 1:3 z OKS-em Olesno. Obrońca pojawił się na boisku jednak jedynie podczas meczu w Oleśnie, gdzie tradycyjnie rozegrał pełne 90 minut. W starciu z zespołem z Opola, Dominika zabrakło w meczowej osiemnastce. Drużyna z niewielkiej Piotrówki zajmuje w tabeli 4. ligi opolskiej jedenaste miejsce z dorobkiem 34 uzbieranych punktów.