Raport z wypożyczeń 2021/2022 – część 6

Wkroczyliśmy w ostatni miesiąc ligowych rozgrywek sezonu 2021/2022. O jak najlepsze miejsca walczą drużyny, w których wiosną występują wypożyczeni z Polonii Bytom zawodnicy. Na ostatniej prostej kończącego się sezonu sprawdziliśmy, jak wygląda ich sytuacja w ostatnich meczach.

3. liga grupa IV

Trzy spotkania za sobą ma od naszego ostatniego raportu drużyna Wisły Sandomierz. Zespół Grzegorza Ochwata zanotował wyjazdowe zwycięstwo 2:1 nad Tomasovią Tomaszów Mazowiecki oraz dwukrotnie schodził z boiska bez punktów w starciach z Czarnymi Połaniec (3:4, dom) oraz KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (4:2, wyjazd). W każdym z trzech spotkań na placu gry pojawił się wypożyczony z Polonii zawodnik. W spotkaniu z Tomasovią Grzesiek pojawił się na placu gry w 60′ minucie, z kolei w domowym meczu z zespołem z Połańca napastnik wszedł na boisko dwie minuty później. Ostatni mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim Ochwat rozpoczął w wyjściowym składzie, zostając zmienionym po godzinie gry przez Szymona Raka. Drużyna Wisły zajmuje obecnie 16. miejsce w tabeli i w wyniku spadku Hutnika Kraków z rozgrywek eWinner 2. ligi, sandomierzanie najprawdopodobniej nie utrzymają się w gronie trzecioligowców na przyszły sezon. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki.

Zina 4. liga śląska grupa I

Pewne ligowego bytu na przyszły sezon są natomiast Szombierki. W drużynie Zielonych w ubiegłym miesiącu doszło do zmiany trenera. Krzysztofa Kiełba na ostatniej prostej sezonu zastąpił Sebastian Gawełczyk, niegdyś zawodnik bytomskiego klubu. Drużyna, której barw wiosną bronią Tomasz Pośpiech oraz Jakub Wróbel od naszej ostatniej informacji rozegrała trzy mecze. Pierwsze dwa zakończyły się wyjazdowymi porażkami, odpowiednio 0:3 z Unią Kosztowy orz 1:5 z Wartą Zawiercie. Powrót na stadion przy ul. Frycza-Modrzewskiego zakończył się natomiast zwycięstwem 2:0 nad Szczakowianką Jaworzno. Jak prezentowali się w tych spotkaniach nasi zawodnicy? Pośpiech na boisku w dzielnicy Mysłowic pojawił się od początku spotkania i występował przez 55 minut. W późniejszych meczach pojawiał się pod koniec regulaminowego czasu gry, rozgrywając kolejno 15 i 10 minut. Kuba Wróbel z Unią Kosztowy występował przez 80 minut, natomiast w kolejnych meczach pojawiał się na placu wchodząc z ławki rezerwowych. W Zawierciu wystąpił przez 30 minut, a w domowym spotkaniu z Szczakowianką pojawił się na boisku w doliczonym czasie gry. Przed ostatnią ligową kolejką, Szombierki Bytom plasują się na 12. miejscu w tabeli pierwszej grupy Zina 4. ligi śląskiej.

4. liga opolska BŚ Leśnica

Bardzo pracowity czas mają za sobą kluby z piątego szczebla rozgrywkowego w województwie Opolskim. Na przełomie maja oraz czerwca rozegrali oni aż cztery kolejki ligowe, które z pewnością miło będzie wspominać wypożyczony z Polonii Bytom Dominik Wawrzyn. Obrońca zagrał w dwóch, pierwszych meczach zanotowanych w naszym raporcie, a więc Małąpanwią Ozimek (przegrana 4:5) oraz LZS-em Starowice Dolne (wygrana 3:0) i w każdym z tych spotkań wpisał się na listę strzelców. Są to jego dwa, pierwsze trafienia w sezonie 2021/2022. Później zespół prowadzony przez trenera Adama Jaremko zremisował na wyjeździe 2:2 z Fortuną Głogówek, a także przegrał domowe starcie ze Skalnikiem Gracze 1:2. W tych dwóch spotkaniach również na boisku pojawił się Wawrzyn, który rozegrał oba spotkania w pełnym wymiarze czasowym. Do rozegrania w sezonie 2021/2022 pozostało graczom klubu z Piotrówki jeszcze trzy spotkania. W tabeli ligowej znajdują się na jedenastym miejscu w tabeli.