Raport z wypożyczeń JESIEŃ 2022/2023 – cz.1

W miniony weekend jak dobrze wiemy wszystkie cztery grupy piłkarskiej 3. Ligi rozpoczęły swoje boiskowe zmagania. Jest to najwyższy poziom rozgrywkowy, na którym będziemy jesienią śledzić piłkarskie poczynania wypożyczonych z Polonii Bytom zawodników. Łącznie na wszystkich poziomach rozgrywkowych w tej rundzie przyglądać będziemy się aż 14 naszym graczom!

3. liga grupa II

Grzegorz Ochwat w nowym sezonie rozgrywkowym pozostał na trzecioligowym szczeblu. Napastnik jesienią występował w drużynie Wisły Sandomierz, a przez najbliższy rok będzie reprezentował barwy KP Starogard Gdański. Zespół prowadzony przez byłego Reprezentanta Polski, Patryka Rachwała, zaczął nowy sezon od wyjazdowego remisu 1:1 z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Grzegorz Ochwat rozegrał w meczu pełne 90 minut. O miejsce w podstawowej jedenastce 20-letni zawodnik będzie się mierzył z byłym zawodnikiem Ruchu Chorzów czy Ślęzy Wrocław, Piotrem Stępniem.

3. liga grupa III

Z racji występów w tej części regionalnego podziału trzeciej ligi drużyny Niebiesko-czerwonych, sympatycy Polonii posiadają dużo więcej wiedzy na temat klubowych rywali naszego zespołu. W drużynie ligowego przeciwnika, Gwarka Tarnowskie Góry, jesienią będzie występował 19-letni Jakub Trojanowski. Wypożyczony z Polonii Bytom obrońca znalazł się w kadrze na sobotni mecz w Gorzowie Wielkopolskim, jednak nie zdołał zadebiutować na boisku w nowym zespole. Przypomnijmy, iż podopieczni trenera Łukasza Ganowicza pokonali na inaugurację Stilon 1:0. Drugim naszym zawodnikiem wypożyczonym do ligowego rywala Polonistów jest Denis Dudek. Młodzieżowiec latem zamienił Polonię z Bytomia na tą z Nysy a więc klub, w którym rozpoczynał swoją piłkarską przygodę. Beniaminek rozgrywek sprawił w sobotę niespodziankę, wysoko wygrywając 4:1 z Cariną Gubin. 19-letniego pomocnika zabrakło jednak w kadrze meczowej nyskiego zespołu.

3. liga grupa IV

Na wschód naszego kraju wybrał się latem Dominik Brzozowski, który bramkę Polonii Bytom zamienił na tą po stronie Chełmianki Chełm. Nasz bramkarz rozegrał pełny mecz, w którym jego nowa drużyna zremisowała w domowym starciu z Podlasiem Biała Podlaska 2:2. Nasz bramkarz był bliski obrony rzutu karnego, który ostatecznie na bramkę zamienił Marcin Pigiel. W drugiej połowie wypożyczony z Polonii golkiper skapitulował także po bramce Jakuba Mażysza. Warto zaznaczyć, iż klubowym kolegą Brzozy jest znany z ekstraklasowych boisk, Grzegorz Bonin.

4. liga opolska BŚ Leśnica

Co prawda sezon ligowy na Opolszczyźnie startuje dopiero za tydzień, to jednak pierwsze oficjalne mecze odbyły się już w miniony weekend. Wtedy to rozegrano spotkania 1/32 rozgrywek wojewódzkiego Pucharu Polski. Nas od zeszłego sezonu interesują losy drużyny z Piotrówki, za sprawą grającego tam na wypożyczeniu Dominika Wawrzyna. Tego lata do bocznego obrońcy dołączyła kolejna grupa młodych zawodników Polonii. Na wypożyczenia do drużyny z Piotrówki trafili w sezonie 2022/2023 także Rafał Fedak, Dawid Kozicki, Denis Sojka oraz Kamil Szczypiński. Nasi młodzi zawodnicy zaliczyli w nowym zespole prawdziwe “wejście smoka”. Sojka i Wawrzyn rozegrali w sobotę całe spotkanie, Szczypiński zszedł z boiska po pierwszej połowie, Kozicki rozegrał 26 minut, natomiast Fedak całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. LZS Piotrówka pokonała KS Skarbimierz 4:1 i awansowała do dalszej rundy, a na listę strzelców trafili tego dnia Szczypiński, Sojka oraz Kozicki. Brawo Panowie, oby tak dalej!

Za tydzień swoje boiskowe zmagania rozpocznie kolejna grupa wypożyczonych z Polonii Bytom zawodników, a będą nimi: Denis Bardl (Warta Zawiercie), Jakub Wróbel (ROW 1964 Rybnik), Kamil Wójcik (Drama Zbrosławice), a także w późniejszym czasie Bartłomiej Maźniak oraz Dariusz Łucki (Czarni Sucha Góra).