Raport z wypożyczeń – marzec

Dobiega końca pierwszy miesiąc piłkarskiej rywalizacji w większości seniorskich lig w naszym kraju. Podsumujmy zatem dokonania wypożyczonych z Polonii zawodników nie tylko z minionego weekendu, ale i miesiąca.

3. liga grupa IV

W sobotę zespół Wisły Sandomierz, w barwach której występuje wiosną Grzegorz Ochwat, podejmowała przed własną publicznością Wisłokę Dębica. Mecz zakończył się wynikiem wygraną gości 1:0, a w wyjściowym składzie znalazło się miejsce dla wypożyczonego zimą z Bytomia zawodnika. Grzegorz Ochwat przebywał na boisku nieco ponad 60 minut. Marzec nasz zawodnik kończy z trzema występami, 153 uzbieranymi minutami na koncie i jedną, dającą zwycięstwo w meczu ze Stalą Stalowa Wola bramką. Wisła natomiast miesiąc kończy na bezpiecznym, piętnastym miejscu w tabeli.

Zina 4. liga śląska grupa I

Na dobrze znanym Niebiesko-Czerwonym kibicom stadionie przy ul. Frycza Modrzewskiego w Bytomiu, zespół Szombierek mierzył się w sobotę w wiceliderem tabeli, aspirującym do awansu Ruchem Radzionków. Od początku spotkania w zespole Zielonych na boisku można było oglądać Jakuba Wróbla oraz Tomasza Pośpiecha. Ten drugi miał nawet okazję do zdobycia gola w pierwszej połowie spotkania. Ostatecznie w meczu zwyciężyli 2:0 goście. Na boisku Tomasz Pośpiech występował przez całe spotkanie, natomiast Jakub Wróbel został zmieniony w 67′ gry przez Dawida Hewlika. Obaj ofensywni gracze wystąpili jak do tej pory w każdym spotkaniu Szombierek, jednak marzec kończą bez zdobyczy bramkowej, spędzając na boisku odpowiednio 215 (Pośpiech) oraz 247 (Wróbel) minut. Zespół z dzielnicy Bytomia w nowy miesiąc wkroczy na dwunastym miejscu w tabeli.

4. liga opolska BŚ Leśnica

Ciężkie zadanie czekało w sobotę występującą w rozgrywkach 4. ligi opolskiej LZS Piotrówkę. Drużyna mająca w swoim składzie wypożyczonego z Polonii, obrońcę Dominika Wawrzyna, mierzyła się na wyjeździe z liderującą w tabeli Polonią Nysa. Po raz czwarty wiosną nasz zawodnik pojawił się wyjściowym składzie swojej drużyny. Mimo ambitnej postawy, drużyna z Piotrówki przegrała w Nysie 0:1. Zespół trenera Adama Jaremko marzec kończy na dziesiątym miejscu w tabeli, z kolei Dominik Wawrzyn zagrał w każdym marcowym meczu swojej drużyny w pełnym wymiarze czasowym (360 minut).