Raport z wypożyczeń – sezon 2021/2022

Sezon 2021/2022 wśród drużyn został w większości piłkarskich lig w naszym kraju już praktycznie zakończony. Ostatnią prostą rozgrywek mają już za sobą również wypożyczeni z Polonii Bytom zawodnicy, którzy wiosnę spędzili na różnych poziomach rozgrywkowych. Sprawdźmy, czy minione miesiące mogą zaliczyć do udanych.

3. liga grupa IV

Niestety, nie została zakończona powodzeniem misja Grzegorza Ochwata w zespole Wisły Sandomierz. Co prawda kończące sezon kolejki sam zawodnik może uznać za udane, to jednak sandomierzanie nie zdołali się utrzymać w rozgrywkach 3. ligi grupy IV. W dwóch ostatnich kolejkach, wypożyczony z Polonii napastnik rozegrał pełne 90 minut, zdobywając gola w zwycięskim starciu 2:0 z Wólczanką Wólka Pełkińska. W ostatnim meczu Wisła przegrała natomiast 2:1 z Unią Tarnów i ostatecznie zajęła 15. miejsce w tabeli, nie gwarantujące ligowego bytu. Ochwat w klubie z województwa świętokrzyskiego rozegrał łącznie 16 spotkań, z czego 7 wychodząc w podstawowym składzie. Wiosenny bilans bramkowy naszego zawodnika jest taki sam, jak podczas jesiennych występów w Bytomiu (2 gole). Na boisku spędził w barwach sandomierskiego klubu 745 minut.

Zina 4. liga śląska grupa I

Porażką zakończyły sezon 2021/2022 również Szombierki Bytom. Zespół Tomasza Pośpiecha oraz Jakuba Wróbla w ostatniej ligowej kolejce przegrał na wyjeździe z Podlesianką Katowice 2:1. Zieloni mieli o tyle utrudnione zadanie, iż od 29′ minuty grali w dziesiątkę za sprawą ujrzanej czerwonej kartki przez innego byłego zawodnik Polonii, bramkarza Macieja Wierzbickiego. Obaj zawodnicy wypożyczeni z Polonii wystąpili w ostatnim meczu sezonu od pierwszej minuty. Wróbel na boisku spędził 72′ minuty i otrzymał żółtą kartkę, zaś Pośpiech 82′ minuty. W tabeli I grupy Zina 4. ligi śląskiej, Szombierki zajęły ostatecznie 12. miejsce. Pierwszy z wymienionych zawodników wiosną spędził w klubie z ul. Frycza-Modrzewskiego 818 minut, trzykrotnie otrzymując żółtą kartkę, z kolei 22-letni Pośpiech podczas wypożyczenia spędził na boisku 804 minuty, zdobywając przy tym jednego gola w meczu z Rozwojem Katowice.

4. liga opolska BŚ Leśnica

Mocny finisz ligowych rozgrywek zanotowała drużyna z Piotrówki, w barwach której występuje w tym sezonie Dominik Wawrzyn. Również i dla samego zawodnika ostatnie miesiące były bardzo udane. Podczas trzech, ostatnich meczów w sezonie nasz zawodnik w każdym z nich pojawił się na placu gry w pełnym wymiarze czasowym. Jego zespół na wyjazdach wygrał 4:3 z LZS-em Skorogoszcz, zremisował 4:4 z Victorią Chróścice oraz w meczu domowym zanotował zwycięstwo 3:2 z Po-Ra-Wie Większyce. W spotkaniu z Victorią oraz zespołem z Większyc, 22-letni Dominik Wawrzyn zdobył odpowiednio jedną oraz dwie bramki, co łącznie dało mu bardzo dobry jak na obrońcę bilans, 5 zdobytych bramek w sezonie. Rozgrywki kampanii ligowej 2021/2022 jego drużyna zakończyła na 11. miejscu w tabeli 4. ligi opolskiej. Dominik wystąpił w 31. meczach swojej drużyny, spędzając łącznie na boiskach 2554 minuty, siedmiokrotnie będąc w tym czasie napomnianym przez arbitra żółtymi kartkami.