Puchar jest nasz! Orzeł Miedary – Polonia Bytom 1:8 (1:3)

Polonia Bytom pewnie pokonała zespół Orła Miedary 8:1 (3:1) w finałowym meczu rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Niebiesko – Czerwoni zapewnili sobie tym samym możliwość gry na etapie wojewódzkim.

Zapraszamy poniżej do zapoznania się z naszą relacją tekstową z finałowego meczu, którą przeprowadziliśmy podczas trwania meczu.

90 min. KONIEC. Notujemy dziś niezwykle efektowne zwycięstwo nad Orłem Miedary 8:1 i po trzech latach wygrywamy rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom!

89 min. Mateusz Bednorz znów strzela, tym razem odległość od słupka była niewielka.

86 min. Jacek Wuwer pakuje piłkę do pustej bramki i mamy już 8:1 dla Polonii.

84 min. Sytuacja dla Orła, lecz Mateusz Bednorz strzela obok bramki.

82 min. Michał Płonka bliski przelobowania Tomasza Masiny!

81 min. Co za akcja! Patryk Stefański uderza piłką w słupek, jednak ta trafia chwilę później do Andrzejczaka. Zawodnik Polonii najpierw “położył” obrońcę Orła, a następnie bramkarza, by po chwili pewnie posłać piłkę do bramki. Polonia – Orzeł 7:1.

75 min. Rzuty rożne to dziś mocne strony Polonistów. Po dwóch kornerach bliscy podwyższenia rezultatu byli najpierw Michał Bedronka, a później Arkadiusz Maj.

71 min. Znów podwyższamy prowadzenie. Wypuszczony “w uliczkę” Płonka wystawia piłkę wprowadzonemu na plac gry Arkadiuszowi Majowi, który z bliskiej odległości posyła piłkę do siatki. Polonia – Orzeł 6:1.

68 min. Ładna akcja Polonistów. Głodny kolejnych asyst Patryk Stefański dośrodkował piłkę na głowę Michała Płonki, lecz ten uderzył prosto w Masinę.

62 min. Piąta bramka dla Polonii. Wolny wypatrzył wbiegającego w pole karne Konrada Andrzejczaka, a ten bez problemów umieścił piłkę w siatce. Prowadzimy już 5:1.

55 min. Przewaga Polonistów wzrasta. Bliski szczęścia był Wolny, a chwilę później po rzucie rożnym brak komunikacji w obozie Niebiesko – Czerwonych przeszkodził im w zdobyciu piątego gola.

48 min. Drugą połowę rozpoczynamy od podwyższenia prowadzenia. Asysta Michała Płonki, który wyłożył piłkę Dawidowi Wolnemu, a temu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do pustej bramki. Prowadzimy z Orłem Miedary 4:1.

46 min. Rozpoczynamy drugą połowę. W obu ekipach zaszły zmiany.

45 min. PRZERWA. Polonia Bytom prowadzi po pierwszej części gry z Orłem Miedary 3:1.

43 min. Mamy bramkę dla Orła Miedary. Z lewej strony pod pole karne przedarł się Piotr Kocot i obsłużył podaniem Kamila Frączka. Ten strzelił po długim słupku, pokonując Szymona Gniełkę. Polonia – Orzeł 3:1.

42 min. Niecelnie strzelał Dawid Wolny.

40 min. Groźnie z rzutu wolnego uderzał Karol Kajda. Piłka po strzale kapitana Orła minęła na szczęście bramkę Polonii.

38 min. Rzut karny dla Polonii! Teraz Dawid Wolny z jedenastu metrów nie dał szans Masinie i Polonia prowadzi 3:0. W polu karnym faulowany był Michał Bedronka. Polonia prowadzi 3:0.

37 min. Bliski szczęścia był Dawid Wolny, który trafił piłką w słupek.

34 min. Wycofana piłka przed pole karne przez Łukasza Piontka do Michała Maja, a nowy nabytek Polonii strzelił obok słupka.

33 min. Pierwsze żółte kartki w meczu. Ze strony Orła ukarany został Piotr Kocot, zaś chwilę później sędzia Szymon Janicki upomniał żółtym kartonikiem Oresta Tkaczuka.

30 min. Ta para się dzisiaj świetnie rozumie. Tym razem to Stefański dośrodkował na głowę Tkaczuka, lecz czujnie w bramce spisał się Masina.

26 min. Do dwóch goli Stefański mógł doliczyć asystę. Piłka adresowana na głowę Norberta Radkiewicza, lecz pełniący w tym dniu funkcję kapitana Polonii minimalnie chybił.

23 min. Podwyższamy prowadzenie! Prostopadła piłka od Oresta Tkaczuka do Patryka Stefańskiego, a ten efektowną podcinką podwyższa wynik meczu. 2:0 dla Polonii.

15 min. Mamy pierwszą bramkę w meczu, więc jest 1:0 dla Polonii! Płaskie dośrodkowanie z lewej strony boiska kończy celnym strzałem z kilku metrów Patryk Stefański.

11 min. Strzał zawodnika Orła, ale piłka poszybowała nad bramką.

9 min. Pierwsza dogodna szansa dla Polonii. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Patryk Stefański, zaś z główką Oresta Tkaczuka z trudem radzi sobie bramkarz Orła, Tomasz Masina. Kolejny korner dla bytomian.

13:07: Gramy! Przed rozpoczęciem spotkania zawodnicy jednej i drugiej drużyny wyrazili swój gest solidarnościowy z Ukrainą.

12:50 Witamy! Za chwilę rozpoczniemy relację tekstową z meczu finałowego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę i za chwilę wyjdą na boisko. Składy drużyn są już dostępne, a sędzią głównym dzisiejszego jest Pan Szymon Janicki (Pod. Bytom). Zapraszamy!

Mecz finałowy Pucharu Polski Pod. Bytom: 5 marca 2022r, godz. 13:00, ul. Olimpijska 2

Orzeł Miedary – Polonia Bytom 8:1 (3:1)

bramki: 15′, 23′ Patryk Stefański, 38′ (karny), 48′ Dawid Wolny, 62′, 81′ Konrad Andrzejczak, 71′ Arkadiusz Maj, 86′ Jacek Wuwer – 43′ Kamil Frączek

Orzeł: Masina – Curyło, Mazurkiewicz, Polak (46′ Bujak), Rekus (67′ Madeja) – Wojdat (46′ Zaczyński), Frączek, Konieczny (58′ Kaczmarek), Urbański, Kocot – Kajda (58′ Bednorz). Trener: Sebastian Foszmańczyk.

Polonia: Gniełka – M. Maj (46′ Andrzejczak), Bedronka, Radkiewicz, Hałgas (58′ Górka) – Wuwer, Piontek (46′ Trojanowski), Stefański, Tkaczuk (63′ Krzemień), Pączko (46′ Płonka) – Wolny (63′ A. Maj). Trener: Kamil Rakoczy.

Mecz odbył się bez udziału publiczności.

Sędzia główny: Szymon Janicki (Bytom)

Żółte kartki: Kocot (Orzeł) oraz Tkaczuk (Polonia)