Relacja Wisła Puławy – Polonia Bytom

Po zaciętym i bardzo wyrównanym meczu, rozegranym o godzinie 19:30, Polonia Bytom przegrała na wyjeździe z Wisłą Puławy 1:2. Gospodarze objęli prowadzenie w 4 minucie meczu, za sprawą bramki Jarosława Niezgody, który wykorzystał dokładne podanie Tomasza Sedlewskiego. Polonia mimo szybkiej utraty gola grała swoje i dążyła do szybkiego odrobienia strat. W 34 minucie bytomianie dopięli swego. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Marcin Lachowski a piłka zatrzepotała w siatce. Niestety, po zmianie stron, w 56 minucie, strzałem głową Dawida Gargasza pokonał Mateusz Pielach. Zawodnik z Puław wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Rafała Lisieckiego. W 57 minucie wynik spotkania wyrównać mógł Dawid Cempa, jednak z bliskiej odległości nieznacznie się pomylił. Wiślacy mając korzystny wynik cofnęli się i czyhali na kontry. Jedna z nich o mało nie zakończyła się golem ale Konrad Nowak, w ostatniej chwili został zatrzymany przez defensywę Polonii. Im bliżej do końcowego gwizdka, tym ataki bytomian były groźniejsze. W 78 minucie słupek uratował puławian po uderzeniu Patryka Stefańskiego. Wynik nie uległ już zmianie i Polonia ostatecznie przegrała swój pierwszy wyjazdowy mecz w nowym sezonie.

Wisła Puławy – Polonia Bytom 2:1 (1:1)

Bramki: Niezgoda (4), Pielach (56) – Lachowski (36)

Wisła: Penkowec – Lisiecki, Gusocenko, Pielach, Litwiniuk – Maksymiuk, Głaz (79 Słotwiński) – Sedlewski (57 Turzyniecki), Szczotka, Nowak (72 Olszak) – Niezgoda (84 Wiejak).

Polonia: Gargasz – Trznadel, Broniewicz, Malec (90 Mańkowski), Grube, Zalewski, Michalik, Lachowski, Krysian (66′ Stefański), Michalik (57 Pączko), Cempa (61 Zieliński).

Sędziował: Marcin Zarwalski (Gdańsk).