Remisowy weekend w wykonaniu Polonii Bytom. Polonia Bytom – Podhale Nowy Targ 1:1, GKS Katowice – Polonia Bytom 1:1.

W rozegramy w sobotę spotkaniu kontrolnym, który odbył się w Zabierzowie, podopieczni Marcina Domagały zremisowali 1:1 (1:0) z III-ligowym Podhalem Nowy Targ. Bramkę dla niebiesko-czerwonych tuż przed zakończeniem pierwszej połowy zdobył Andrzej Buchcik. Natomiast dzień później w Katowicach przy ul. Bukowej mierzyliśmy się z GKS-em Katowice. Spotkanie z katowiczanami także zakończyło się remisem 1:1 (0:1). Tym samym poloniści nadal w trakcie okresu przygotowawczego pozostają niepokonani.

Sobotnie spotkanie z Podhalem rozpoczęło się w samo południe na obiekcie Kmity Zabierzów. Pierwsza połowa prowadzona była w dość szybkim tempie, biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne, jakie panowały tego dnia w Zabierzowie, a więc ponad 30-stopniowy upał i całkowity brak wiatru. Dobre tempo spotkania nie przekładało się jednak na stworzone sytuacje podbramkowe, których było jak na lekarstwo. Najlepszą sytuację pod bramką Podhala nasi zawodnicy wypracowali tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, zapraszającego zawodników na przerwę. Po krótko rozegranym rzucie rożnym jeden z zawodników testowanych idealnie dorzucił piłkę na długi słupek, gdzie stał już zamykający akcję Andrzej Buchcik, któremu pozostało jedynie umieścić piłkę w pustej siatce drużyny z małopolski. Druga połowa spotkania to przede wszystkim zmiany w drużynie Podhala. W drużynie Polonii na boisku pozostała natomiast większość zawodników, która brała udział w pierwszej połowie. Właśnie różnica w świeżości zawodników przebywających na boisku stworzyła różnicę w drugiej części spotkania. Zawodnicy Podhala coraz częściej dochodzili do dogodnych sytuacji. W końcu w 54 minucie zawodnicy trenera Mrózka dopięli swego. Dobre dogranie z lewej strony w środku pola karnego zamknął jeden z zawodników Podhala. Jak się okazało, była to ostatnia bramka tego spotkania. Tym samym spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Niebiesko-czerwoni kolejny raz pokazali się z bardzo dobrej strony na tle mocnego rywala, który występuje na wyższym szczeblu.

Dzień później, a więc w niedziele, tym razem o godz. 10:00 nasi zawodnicy udali się do Katowic, aby zmierzyć się z drużyną GKS-u Katowice. Na prośbę katowiczan informacje o planowanym spotkaniu zniknęły z naszej strony, nie oznacza to jednak, że zabrakło nas na niedzielnym spotkaniu. Trener Marcin Domagała zdecydował się wystawić w spotkaniu z “Gieksą” zawodników, którzy w ostatnim czasie mieli mniej szans do pokazania swoich umiejętności. Jedynie Norbert Bębenek był zawodnikiem, który w większym wymiarze czasu wziął udział w obydwu spotkaniach. Katowiczanie na starcie z polonistami wystawili zaskakująco mocny skład z Frańczakiem, Midzierskim i Volašem na czele. Właśnie ostatni z tych zawodników w pierwszej części spotkania strzałem z pięciu metrów pokonał Patryka Króla. W drugiej części spotkania bytomianie nie zamierzali odpuścić katowiczanom. Po świetnej kombinacyjnej akcji jeden z testowanych zawodników znalazł się w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Barem, pewnie pokonując bramkarza drużyny gospodarzy. Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu zremisowaliśmy w Katowicach 1:1, zaliczając drugi remis w trakcie trwania weekendu.

Skład Polonii Bytom w spotkaniu z Podhalem Nowy Targ:

Zawodnik testowany- Marcin Lachowski, zawodnik testowany, Andrzej Buchcik – zawodnik testowany, Łukasz Matusiak, Norbert Bębenek, zawodnik testowany – Jarosław Czernysz, Bartosz Giełażyn, Krzysztof Hałgas.

Zawodnicy rezerwowi, którzy wystąpili w drugiej połowie spotkania:

Patryk Król, Dawid Skrzypiński, Marcel Czypionka, zawodnicy testowani.

BS Polonia Bytom – Podhale Nowy Targ 1:1 (1:0)

Bramkę dla drużyny Polonii strzelił w 45 minucie spotkania Andrzej Buchcik.

Skład Polonii Bytom w spotkaniu z GKS Katowice:

Patryk Król – Szymon Lewicki, zawodnik testowany, zawodnik testowany – Norbert Bębenek, Marcel Czypionka, Dawid Skrzypiński, zawodnik testowany – Tomasz Pośpiech, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Arkadiusz Brzozowski oraz zawodnicy testowani.

GKS Katowice – BS Polonia Bytom 1:1 (1:0)

Bramkę dla drużyny Polonii strzelił w drugiej części spotkania zawodnik testowany.