Rozpędzona Polonia zagra z Legionovią

W sobotę o godzinie 18:00, Polonia Bytom na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka zmierzy się z Legionovią Legionowo w spotkaniu 12. kolejki rozgrywek II ligi.

Jeśli z początkiem sezonu, można było narzekać na skuteczność i przez to brak zdobywanych punktów podopiecznych Jacka Trzeciaka, to od trzech tygodni bytomski zespół wyszedł naprzeciw negatywnym komentarzom. Trzy zwycięstwa, siedem strzelonych bramek, ani jednej straconej. Pytań brak. Sam szkoleniowiec Polonii przestrzega jednak przed hurraoptymizmem. Ta skuteczność i przede wszystkim szczęście do nas powróciło. Nie tracimy kuriozalnych goli a przy tym potrafimy wykorzystać błędy, które popełnia rywal – zauważył na konferencji prasowej w Wejherowie szkoleniowiec Polonii.

Do składu powrócili m.in. wychowankowie Norbert Radkiewicz i Dawid Skrzypiński, strzelecką formę odzyskuje Patryk Stefański a od 293 minut Andrzej Wiśniewski nie wpuścił bramki. Same pozytywy, które niezwykle optymistycznie nastrajają przed sobotnim starciem z Legionovią, która w tabeli znajduje się na 11. pozycji, czyli o dwie lokaty niżej niż Polonia. Podopieczni Ryszarda Wieczorka, który przejął zespół w połowie września bieżącego roku, zgromadzili do tej pory 14 punktów. Na ten dorobek składa się 7 punktów zdobytych na własnym stadionie oraz 7 na obiektach innych drużyn. W ostatniej kolejce zespół z Legionowa pokonał u siebie GKS Tychy 1:0, natomiast w ostatnim spotkaniu wyjazdowym, podopieczni trenera Wieczorka przegrali w Zambrowie z miejscową Olimpią 0:2.

Poloniści na fali trzech kolejnych zwycięstw zrobią wszystko, by pokusić się o kolejny komplet punktów i przedłużyć zwycięską serię do czterech meczów bez porażki. Polonia coraz mocniej spogląda w górne rejony tabeli i zwycięstwo z Legionovią, pozwoli poczynić kolejny krok w górę stawki. Jesteśmy z Wami Panowie!

Dla wszystkich kibiców, którzy nie będą obecni na meczu, telewizja ŚląskieTV przygotowała bezpośrednią relację LIVE w systemie PPV. Link do relacji poniżej: