Rozpocząć pozytywną passę. Przed meczem ze Stalą Brzeg

Po krótkim okresie odpoczynku, Poloniści już jutro o godzinie 16:30 zmierza się na wyjeździe ze Stalą Brzeg w ramach 7. Kolejki III ligi, grupy III.

Ostatni mecz to wyczekiwany powrót do meczów domowych. Przy ulicy Olimpijskiej 2 podejmowaliśmy Karkonosze Jelenia Góra. Bytomianie pokazali, że u siebie są bardzo groźni, w końcu wygrywają każdy mecz domowy od prawie roku. Przekonali się o tym również piłkarze z Jeleniej Góry, którzy musieli uznać wyższość podopiecznych Kamila Rakoczego. Już w pierwszej minucie kapitalnym uderzeniem wynik otworzył Patryk Stefański i po kilkunastu minutach wydawało się, że mecz zakończy się naszym wysokim zwycięstwem. Niespodziewanie w 26. minucie z rzutu karnego wyrównał Paweł Niemienionek, a przyjezdni mieli w końcowych etapach pierwszej odsłony swoje momenty. Po zmianie stron byliśmy świadkami znacznej przewagi gospodarzy, którzy za sprawą Grzegorza Ochwata w 62. minucie wyszli na prowadzenie i kontrolowali przebieg spotkania do samego końca.

Po jednym spotkaniu domowym, w Brzegu zagramy po raz szósty na wyjeździe w trakcie tej rundy. Miejscowa Stal została założona w 1967 roku, a na szczeblu III ligi rozgrywa właśnie szósty kolejny sezon. Jutrzejsi gospodarze w zeszłym sezonie zajęli bardzo solidne ósme miejsce w ligowej tabeli. Obecnie po sześciu spotkaniach brzeżanie znajdują się na 5. lokacie z dorobkiem 10 punktów. Złożyły się na to 3 zwycięstwa (3:0 z MKS Kluczbork, 2:0 z Pniówkiem Pawłowice i 2:1 z Lechią Zielona Góra), remis w ostatniej kolejce z Foto-Higieną Gać (2:2) oraz dwie porażki (1:2 ze Ślęzą Wrocław i 1:2 z Gwarkiem Tarnowskie Góry). Ślęza to dotychczas jedyny zespół, który wygrał w Brzegu w obecnym sezonie. Niezła postawa podopiecznych Arkadiusza Batora to zasługa między innymi Michała Sypka, który zdobył do tej pory 5 bramek, co w odniesieniu do minut spędzonych na boisku daje średnią powyżej 1 bramki na spotkanie.

Ostatnie spotkanie naszych zespołów odbyło się stosunkowo niedawno, bo w ostatniej kolejce ubiegłego sezonu. Wówczas do przerwy prowadziliśmy 2:0, lecz finalnie przegraliśmy 2:3. Mecz ten miał jednak swoją symbolikę. Ostatnie spotkanie zagrały wtedy dwie ikony bytomskiego klubu: Marcin Lachowski i Wojciech Mróz. Odbyło się też swego rodzaju symboliczne „przekazanie pałeczki”, gdy szansę debiutu dostała bytomska młodzież. Poloniści z całą pewnością będą chcieli kontynuować dobrą postawę z ostatniego meczu i rozpocząć budowanie korzystnej passy. Zespół z Brzegu dokonał szeregu transferów tego lata. Wyróżnić możemy chociażby znanego bytomskim kibicom Jakuba Czajkowskiego czy grającego dotychczas w już pierwszoligowej Skrze Częstochowa Sebastiana Rogalę. Największe osłabienia to chyba odejście Dominika Bronisławskiego (SKRA Częstochowa) i Konrada Andrzejczaka (Polonia Bytom). Ze spotkania odbędzie się transmisja na żywo w systemie pay-per-view, której koszt wynosi 13zł:

Transmisja Stal – Polonia

Zdaniem oficjalnego bukmachera Polonii Superbet: nieznacznym faworytem jest Stal Brzeg, na którą kurs wynosi 2,40. Zwycięstwo Polonistów wyceniane jest według kursu 2,50. Superbet przygotował na spotkanie pełną ofertę, z której wyróżnić możemy chociażby liczbę bramek w meczu: 2-4 po kursie 1,43 czy zwycięstwo Polonii do przerwy lub całego meczu po kursie 2,05.