ROZWÓJ KATOWICE – POLONIA BYTOM 2:0

Polonia przegrała po bezbarwnej grze w meczu 12 kolejki drugiej ligi na wyjeździe z zespołem Rozwoju Katowice 0:2.

Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia już w 3 minucie przy niezdecydowaniu obrońców Polonii płaskim uderzeniem z 20 metrów piłkę w bramce umieszcza Tomasz Szatan. Gra Polonii nie porywała a pierwszy strzał na bramkę goście oddali dopiero w 27 minucie spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1:0

Drugie 45 minut również zaczęło się od ataków Rozwoju w 48 minucie spotkania piłkę po strzale Sobotki z problemami na rzut rożny wybija Perdjic. Katowiczanie nie przestawali i atakowali dalej w 54 minucie bliski szczęścia był Szatan lecz znów dobrą paradą popisał się bramkarz Polonii. Od początku drugiej połowy spotkania gra się zaostrzyła czego efektem były żółte kartki dla Lachowskiego i Stefańskiego. W 60 minucie Polonia straciła drugą bramkę, uderzeniem z okolic pola karnego popisał się Mateusz Wrzesień i Matko Perdjic musiał wyciągać piłkę z siatki po raz drugi. Po stracie drugiej bramki Bytomianie zaczęli w końcu atakować ale nie wynikały z tego żadne czyste sytuacji strzeleckie dopiero w 77 minucie Marcin Lachowski był bliski zmniejszenia strat lecz jego strzał z trudem obronił Golik. Chwilę później szanse na uzyskanie korzystnego rezultatu zmalały gdyż Polonia musiała grać w dziesiątku za drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska został wyrzucony Jakub Kuzdra. Na boisku pod koniec spotkania pojawił się jeszcze Musiolik ale nie wiele to w grze Polonii zmieniło to gospodarze byli bliżej zdobycia trzeciej bramki. Sytuacja na boisku już się nie zmieniła i to Rozwój cieszył się ze zdobycia 3 pkt. Polonia po tym spotkaniu zajmuję 17 miejsce w tabeli.

Rozwój Katowice – Polonia Bytom 2:0 (1:0)

Bramki: Tomasz Szatan 3′ , Mateusz Wrzesień 60′

Żółte kartki: Lachowski, Stefański, Kuzdra

Czerwona kartka: Kuzdra

Polonia Bytom:

Perdijić – Słodowy, Szal, Janosik, Żmuda, Mróz, Setlak, Kuzdra, Zalewski, Kowalczyk, Lachowski.

Rezerwowi: Michalak – Chrabąszcz, Stefański, Ceglarz, Januszkiewicz, Musiolik, Rylukowski.

Trener: Tomasz Włoka

Zmiany:

57′ Stefański za Kowalczyka

65′ Ceglarz za Mroza

84′ Musiolik za Setlaka