Ruszyła Akademia Przedszkolaka Polonii Bytom. Oficjalna inauguracja w restauracji The Piano już za nami!

Na ten dzień 5 i 6-latki czekały od wielu dniu. W końcu we wtorkowe, zimowe, późne popołudnie, w restauracji The Piano odbyło się oficjalne otwarcie Akademii Przedszkolaka Polonii Bytom. W uroczystości uczestniczyli nasi najmłodsi podopieczni z roczników 2012 i 2013 wraz ze swoimi rodzicami. Wszystkie dzieci podczas „pasowania na piłkarza Polonii Bytom”, otrzymały swoją pierwszą niebiesko-czerwoną koszulkę. Uśmiechom na twarzach dzieci i ich rodziców nie było końca.

 

W październiku na dzieci ze wszystkich bytomskich przedszkoli czekała niemała niespodzianka. Trenerzy Akademii Polonii Bytom w towarzystwie klubowej maskotki – „Olimpioka”, zachęcali do przystąpienia w szeregi nowo powstającej Akademii Przedszkolaka. Na zimową bazę treningową Akademii Przedszkolaka wybrano sale Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu przy ul. Powstańców Śląskich 2. W ofercie Akademii Przedszkolaka znajdują się nie tylko treningi piłkarskie, ale także dodatkowe zajęcia w postaci treningów judo oraz zajęć intelektualnych z elementami rytmiki.

Zajęcia prowadzone przez grupę trenerów już od pierwszych dni cieszyły się dużym zainteresowaniem, a dzieci natychmiast po zakończonym treningu myślami były już przy kolejnych zajęciach. Za zajęcia dla grupy 5-latków odpowiedzialny jest trener Łukasz Matusiak, a w prowadzeniu treningów pomaga mu Dawid Skrzypiński, natomiast rok starszą grupą opiekuje się trener Dawid Mróz, którego wspiera Norbert Radkiewicz. Za zajęcia judo odpowiedzialny jest znany i ceniony bytomski judoka – Kamil Grabowski. Strzałem w przysłowiową „10” okazały się prowadzone przez Magdalenę Rakoczy zajęcia intelektualne. Tak bogata oferta Akademii Przedszkolaka sprawi, że z każdym dniem naszych podopiecznych jest coraz więcej!

Akademia Przedszkolaka to jednak nie tylko zajęcia sportowe i rywalizacja. Nasz projekt to przede wszystkim dobra zabawa dla dzieciaków, w związku z tym Spółka Bytomski Sport Polonia Bytom z myślą o najmłodszych adeptach piłki nożnej, którzy w ostatnim czasie zasilili szeregi Akademii, zorganizowała oficjalne otwarcie Akademii Przedszkolaka, które odbyło się w restauracji The Piano.

Blask świateł, muzyka z filmu Rocky, grono trenerów oraz opiekunów dydaktycznych Akademii Przedszkolaka, niebiesko-czerwone „pasiaki”, klubowe gadżety, bankiet na czele z fontanną czekoladową i wiele, wiele, wiele więcej pozostałych atrakcji czekało wczoraj na 5 i 6-latków, którzy przybyli do restauracji The Piano, aby oficjalnie stać się piłkarzami Polonii Bytom. Podczas trwającej blisko godzinę ceremonii „pasowania na piłkarza”, uśmiech z twarzy blisko czterdziestu dzieciaków oraz ich rodziców, nie znikał nawet na sekundę! Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję, aby lepiej się poznać i porozmawiać przy wspólnej kawie. Dużą niespodziankę zrobili wszystkim maluchom przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Klubu Polonia Bytom, którzy pojawili się na ceremonii otwarcia Akademii i wręczyli wszystkim dzieciakom kalendarze na 2019 rok.

Za nami wspaniały i pełen emocji dzień, który zakończył się wybuchem radości dzieci, które dołączyły wraz ze swoimi rodzicami do naszej niebiesko-czerwonej rodziny.

 

Witamy serdecznie, czujcie się jak u siebie!

Wszystkie filmy

bydziehaja.pl

Miejsce na twoją reklamę