Sparing: Silesia Miechowice – Polonia Bytom 0:8 (0:6)

Polonia Bytom wygrała dzisiejszy mecz kontrolny, rozegrany o godzinie 14:00 przeciwko Silesii Miechowice 8:0 (6:0).

W wyjściowej jedenastce Polonii obok młodzieżowców zagrała również trójka bardziej doświadczonych zawodników: Dominik Konieczny, Wojciech Mróz oraz Kordian Górka. W takim zestawieniu Poloniści od pierwszych minut w pełni kontrolowali spotkanie, dzięki czemu do szatni schodzili z aż sześciobramkową zaliczką. Po zmianie stron na boisku występowali już wyłącznie młodzieżowcy. Choć w początkowych minutach drugiej odsłony spotkanie było bardziej wyrównane, to nasz zespół z biegiem czasu złapał odpowiedni rytm i ponownie zaczął przeważać na boisku. Skutkiem tej przewagi były dwa kolejne trafienia podopiecznych Kamila Rakoczego. Był to z całą pewnością wartościowy mecz dla podopiecznych naszej akademii, którzy mogli zebrać bardzo cenne doświadczenie, grając przeciwko drużynie seniorskiej.

Mecz kontrolny

Silesia Miechowice – Polonia Bytom 0:8 (0:6)

Bramki: 11′ Górka, 24′ Ochwat, 26′ Szczypiński, 33′ Mróz, 35′ Konieczny, 36′ Szczypiński, 80′ Łucki, 88′ Bardl

Polonia Bytom: Kamiński – Mróz (46′ Kozicki), Pryga (60′ Borowiec), Fulianty (60′ Pytel), Gawkowski (60′ Sojka) – Konieczny (46′ Tatara), Górka (46′ Szurka), Szczypiński, Stachoń (60′ Fedak), Nowicki (60′ Łucki) – Ochwat (46′ Bardl)