SKRA Częstochowa – Polonia Bytom 1:0 (0:0)

Polonia Bytom przegrała w wyjazdowym spotkaniu sparingowym ze SKRĄ Częstochowa 0:1 (0:0).

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla Polonii. Od pierwszych minut nasz zespół w znacznym stopniu utrudniał grę rywalom, stosując wysoki pressing. Pierwsza sytuacja miała miejsce już w 3. minucie, gdy po przejęciu piłki na połowie rywala dogodną sytuację miał Grzegorz Ochwat. Dopadł on do bezpański piłki, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem nieznacznie przestrzelił. Kolejna sytuacja miała miejsce w 22. minucie. Krzysztof Hałgas dośrodkował w kierunku Jacka Wuwra. Mocne uderzenie głową w kierunku krótkiego słupka naszego pomocnika było jednak minimalnie niecelne. Najładniejszą akcją spotkania popisał się duet Stefański-Ochwat. W 30. minucie Patryk Stefański zrobił sobie miejsce przed polem karnym, następnie bardzo przytomnie dograł w pole karne do Ochwata, ten z pierwszej piłki odegrał piłkę idealnie w tempo, niestety bardzo silny strzał Stefańskiego został z trudem obroniony przez golkipera gospodarzy. Ostatnia groźna sytuacja w pierwszej połowie została wykreowana przez drużynę Polonii w 41. minucie. Patryk Stefański dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, gdzie bardzo dobrze odnalazł się Ochwat. Strzał głową naszego młodzieżowca został obroniony przez dobrze ustawionego Mikołaja Biegańskiego, któremu udało się zachować czyste konto w pierwszej odsłonie spotkania.

Warty odnotowania jest fakt, że rywalizacji przyglądał się również selekcjoner reprezentacji Polski U-19 – Jacek Magiera. Samo widowisko stało się zdecydowanie bardziej zacięte, akcja toczyła się przez długie momenty głównie w środku pola. Bramka padła w 63. minucie, gdy do dośrodkowania w pole karne bytomian do piłki dopadł Mariusz Holik i z bliskiej skierował głową piłkę do siatki. Dobrą sytuację gospodarze mieli jeszcze w 74. minucie. Wówczas do dogodnej sytuacji w naszym polu karnym doszedł Adam Olejnik. Został on jednak powstrzymany przez Dominka Brzozowskiego, który popisał się bardzo dobrym refleksem i zdołał odbić piłkę uderzoną z bliskiej odległości. Polonia grała w drugich czterdziestu pięciu minutach bardziej zachowawczo i swoich szans szukała głównie w kontratakach, niestety żaden z nich nie został zamieniony na zdobycz bramkową. Nasz zespół odbył kolejną bardzo cenną jednostkę meczową, w trakcie której miał możliwość przetestowania wielu wariantów taktycznych na tle rywala z wyższej klasy rozgrywkowej. Na wyróżnienie szczególnie zasługuje bardzo dobra pierwsza odsłona, gdy Polonia długimi momentami zamykała rywala na własnej połowie. Niebawem opublikujemy również pomeczowe wywiady, do przeczytania których już was serdecznie zapraszamy.

Bramki: Holik 65′

SKRA wyjściowy: Biegański – Brusiło, Mesjasz, Sadowski – Niedbała, Noiszewski, Olejnik, Milasius – Warnecki, Gołębiewski – Wojtyra.

Polonia: Brzozowski – Budzik (Gawkowski 70′), Bedronka (Wuwer powrót 59′), Radkiewicz (Fulianty 48′) , Hałgas (Wróbel 59′) – Wuwer (Wójcik 46′), Krzemień (Płonka 46′), Stefański (Lachowski 46′), Żagiel (Szczypiński 70′), Górka – Ochwat (Stefański powrót 74′).