Ślęza – Polonia 1:0. Z Wrocławia na tarczy

Nasza drużyna przegrała z rywalem z Wrocławia w 2. kolejce rozgrywek III grupy trzeciej ligi. Jedynego gola strzelił w końcówce bytomianin i kibic Polonii Tomasz Dyr.

Protokół meczowy
2. kolejka III grupy III ligi
sobota, 10 sierpnia, godz. 17:00, Stadion Sportowy Oławka, ul. Na Niskich Łąkach 8

Ślęza Wrocław – Polonia Bytom 1:0 (0:0)
1:0 –
Dyr, 88 min

Sędziował Krystian Stezinger (Żagań). Widzów około 200.

Ślęza Wrocław: Zabielski – Gil (46. Kotyla), Stempin, Matusik (90+4. Repski), Pisarczuk, Dyr, Wdowiak, Ahmed (46. Tomaszewski), Niewiadomski, Muszyński, Niemienionek  (87. Bohdanowicz).
Rezerwowi: Koziarz, Traczyk, Tragarz.
Trener Grzegorz KOWALSKI.

Polonia Bytom: Wierzbicki – Budzik, Bedronka, Radkiewicz, Hałgas – Czajkowski – Małecki (67. Fornalczyk), Krzemień (86. Makowski), Lachowski (72. Konieczny), Czernysz (70. Pośpiech) – Stefański.
Rezerwowi: Gargasz, Belica, Matusiak.
Trener Kamil RAKOCZY.

Żółte kartki: Ahmed, Tomaszewski, Niewiadomski,  Bohdanowicz – Czajkowski, czerwone: Niewiadomski (90) – Stefański (90).

KONIEC MECZU. Dobra pierwsza połowa, nieco słabsza już druga, ale nic nie wskazywało na porażkę. Z Wrocławia wracamy jednak na tarczy. Pierwszych w sezonie punktów poszukamy za tydzień, gdy podejmiemy MKS Kluczbork. Wcześniej – bo w środę – pucharowy mecz z Czarnymi Kozłowa Góra. Dziękujemy za uwagę.

90+4 – Jeszcze zmiana w Ślęzie. Repski za Matusika.

90+4 – Czajkowski faulem przerywa kontrę Polonii.

90+3 – Zamieszanie pod bramką Ślęzy, bronią się gospodarze. Faul na Zabielskim.

90+2 – Szarża Koniecznego, będzie rożny dla Polonii.

90 – Sędzia doliczył 5 minut.

90 – Czerwone kartki dla Niewiadomskiego i Stefańskiego. Oba zespoły kończą w osłabieniu.

89 – Zakotłowało się teraz na środku boiska, gdy Stefański próbował szybko wznowić grę.

88 – 1:0 dla Ślęzy. Pięknym uderzeniem z dystansu Macieja Wierzbickiego pokonał Tomasz Dyr.

87 – W Ślęzie Bohdanowicz za Niemienionka.

87 – Stefański z rzutu wolnego z około 28 metrów. Precyzyjnie, ale spokojnie broni Zabielski.

86 – Makowski za Krzemienia. Komplet zmian w Polonii.

85 – Brawo Bedronka! Nasz stoper ofiarnie blokuje strzał napastnika Ślęzy. Interwencja Wierzbickiego. Oddech ulgi, było bardzo groźnie.

83 – Znów Pośpiech z dystansu. Nieco lepiej, mocniej, ale znów bramkarz Ślęzy łapie bez wysiłku.

81 – Piękna indywidualna akcja Pośpiecha zatrzymana dopiero faulem Niewiadomskiego. Żółta kartka dla gracza Ślęzy.

80 – Pośpiech po podaniu Koniecznego chyba zbyt szybko zdecydował się na strzał. Uderzył z dystansu lekko i w środek.

79 – Radkiewicz wycofuje do Wierzbickiego, nasz bramkarz musiał się nieco napocić, ostatecznie fauluje go jeden z wrocławian.

77 – Po zejściu Lachowskiego kapitańską opaskę przejął Krzemień.

75 – Groźnie kolejny raz pod naszą bramką, żaden z wrocławian nie przeciął centry Stempina z prawego skrzydła.

74 – Znowu mocno pada nad Wrocławiem. Po kilkuminutowej wymianie ciosów gra nieco się uspokoiła.

72 – Konieczny za Lachowskiego. Trzecia zmiana u Niebiesko-Czerwonych.

71 – Ależ mamy szczęście… Kotyla pudłuje z bliska, piłka odbija się od zewnętrznej części słupka bramki Polonii i wychodzi poza boisko. To była stuprocentowa okazja Ślęzy.

70 – Druga zmiana w Polonii. Znów na skrzydle wśród młodzieżowców – Pośpiech za Czernysza.

69 – Dobrze zapowiadająca się kontra Polonii zakończona dośrodkowaniem Fornalczyka wprost w ręce Zabielskiego. Na boisku coraz więcej miejsca.

67 – Pierwsza zmiana w Polonii. Fornalczyk za Małeckiego.

63 – Bedronka na szczęście na posterunku po ładnej akcji Ślęzy i centrze Stempina.

62 – Próba Lachowskiego z dystansu – pierwsza taka dzisiaj. Piłka przelatuje dość wysoko nad poprzeczką.

59 – Ślęza nie ma już takiej inicjatywy jak na początku tej połowy. Polonia zaczyna łapać rytm.

57 – Żółta kartka dla Tomaszewskiego za faul na Krzemieniu.

56 – Niewiele brakło Małeckiemu, by odebrać piłkę i wyprowadzić kontrę. Kończy się jednak faulem i wolnym dla Ślęzy.

53 – Stempinowi brakło niewiele, by przejąć piłkę w naszym polu karnym. Ostatecznie ta ląduje w rękach Wierzbickiego. Nie klei się Polonistom gra w tych pierwszych minutach drugiej połowy.

51 – Podnieśliśmy teraz sobie ciśnienie na własne życzenie. Najpierw Wierzbicki na wślizgu w ostatniej chwili uprzedza Pisarczuka, Ślęza szybko zgarnia piłkę, na naszą bramkę zostaje oddany strzał, ale nieco obok słupka. Pomruk zawodu na trybunie.

50 – Piłka w nasze pole karne, jeden z wrocławian główkuje, ale bez trudu interweniuje bramkarz Polonii.

48 – Radkiewicz popracował na połowie Ślęzy i wywalczył aut. Po kilku chwilach przeciwnicy ruszają z kontrą, Bedronka wyjaśnia sytuację wybiciem za linię boczną.

46 – Zaczynamy drugą połowę. Ślęza z dwiema zmianami, Polonia w tym samym składzie.

PRZERWA. Po dośrodkowaniu Stefańskiego bez trudu piłkę wybili defensorzy Ślęzy. Mimo przewagi, po I połowie bezbramkowo remisujemy we Wrocławiu.

45+2 – Kolejny korner.

45 – Nic z tego.

45 – Czernysz uderza, Zabielski niezbyt pewnie i Polonia ma korner.

42 – Miało być 0:1! Odzyskaliśmy piłkę przed polem karnym Ślęzy, Hałgas zagrał do Krzemienia, ten uderzył z boku “szesnastki”, ale nogami interweniował golkiper miejscowych. Szkoda.

42 – Ahmed ukarany żółtą kartką za faul na Bedronce. Arbiter przerwał grę, a szkoda, bo wychodziliśmy z akcją i mógł być przywilej korzyści.

40 – Mamy szczęście. Bardzo dobrą okazję miał Ahmed. Przyjął piłkę kilka metrów od naszej bramki, lecz nie zdołał czysto uderzyć i piłka minęła słupek. Uff.

39 – Dyr uderza z dystansu, ale bez zagrożenia dla Wierzbickiego.

38 – Coraz wyraźniejsza inicjatywa Polonii, ale  – powtórzymy – brakuje konkretów, strzałów i sytuacji.

37 – Małecki ładnie na prawej flance ze Stefańskim, miękka wrzutka, ale znowu nie dajemy rady oddać strzału.

36 – Trochę przekombinowaliśmy. Zacznie bramkarz Ślęzy.

35 – Przewinienie na Budziku i kolejny rzut wolny dla bytomian.

34 – Przeważamy, przeprowadzamy w ostatnich minutach sporo oskrzydlających akcji, ale (jeszcze?) bez konkretów.

32 – Czajkowski już na boisku. Po interwencji Bedronki od bramki zaczyna Wierzbicki.

30 – Mimo naszych protestów, żółta kartka dla Czajkowskiego za przerwanie kontry Ślęzy. Pomocnik Polonii potrzebował jeszcze pomocy medycznej. Mamy nadzieję, że za chwilę wróci na boisko.

29 – Nie chcemy zapeszać, ale to dobry moment gry Polonii.

28 – Aj! Stefański zagrał z wolnego dokładnie na głowę Bedronki, ale ten uderzył niezbyt czysto i piłka wpadła w ręce Zabielskiego.

27 – Dobrze popracował teraz Małecki w odbiorze. Mamy rzut wolny z lewej strony połowy rywala.

26 – Ładna akcja Polonii! Lachowski odebrał piłkę na naszej połowie, zagrał do Czernysza, ten pomknął prawym skrzydłem, ściął do środka, ale uderzając z kilkunastu metrów dość znacząco chybił.

23 – Stefański z rożnego, po chwili gospodarze wychodzą z kontrą, było groźnie, ale bronimy się.

22 – Lachowski zablokowany i mamy aut na połowie rywali. Czernysz wywalczył korner.

19 – Z rożnego zrobił się aut – bez zagrożenia.

19 – Ahmed sprytnie, prostopadle w naszą szesnastkę, ale połapał się w tym Bedronka i gospodarze mają tylko korner.

18 – Małecki nie najlepiej zabrał się z piłką w polu karnym i teraz w jej posiadaniu Ślęza.

17 – Przewinienie na Czernyszu tuż przy ławce Ślęzy, która głośno zaprotestowała. Po kilku sekundach Polonia wywalczyła aut na wysokości pola karnego rywali.

16 – Ostry faul Bedronki. Gospodarze mają rzut wolny około 40 metrów od naszej bramki.

16 – Pierwszy celny strzał Polonii! Lachowski uruchomił Krzemienia, ten wbiegł w pole karne, uderzył z dość mocnego kąta, ale bramkarz Ślęzy łapie piłkę.

15 – Pierwszy kwadrans bez klarownych sytuacji.

14 – Dośrodkowanie Małeckiego bez trudu wyłapuje Zabielski.

13 – Tym razem Ślęza próbuje z prawej flanki. Zagrożenie oddala Radkiewicz.

11 – Krzemień walczy o piłkę w polu karnym, przewraca się, ale nie ma mowy o jedenastce.

10 – Kontra Ślęzy, ale bardzo dobre zachowanie naszej defensywy powoduje, że jeden z rywali złapany na spalonym.

8 – Faul na Budziku na naszej połowie. Nad Wrocławiem pada coraz mocniej.

7 – Lachowski prostopadle z głębi pola do Stefańskiego. Sędzia uznaje, że nasz napastnik faulował i od rzutu wolnego wrocławianie.

6 – Próba Ślęzy, dośrodkowanie z lewej strony, ale na posterunku główkujący Bedronka.

4 – Pierwsze minuty z inicjatywą gospodarzy. Teraz wreszcie rzut wolny na połowie Ślęzy wywalczył Małecki. Centra Stefańskiego, ale rywale oddalają zagrożenie.

1 – Zaczynamy! Ślęza od środka.

0 – Witamy z wrocławskiego stadionu Na Niskich Łąkach i zapraszamy na tekstową relację na żywo z meczu Ślęza – Polonia. W wyjściowym składzie Niebiesko-Czerwonych doszło do jednej zmiany, w porównaniu z inaugurującym sezon spotkaniem z Foto-Higieną. Miejsce Łukasza Matusiaka na środku obrony zajął Norbert Radkiewicz. W osiemnastce zabrakło kontuzjowanego Przemysława Mizgały. Wskoczył za niego Jakub Belica.