Sparing: Polonia Bytom – Drama Zbrosławice 3:7 (2:1)

Polonia przegrała sparingowe spotkanie z Dramą Zbrosławice 3:7 (2:1), rozegrane o godzinie 14:30 w Bytomiu-Miechowicach.

Drugim sparingiem dzisiejszego dnia było starcie z Dramą Zbrosławice. W tym starciu w wyjściowej jedenastce po stronie Niebiesko-Czerwonych widzieliśmy aż sześciu zawodników ze statusem młodzieżowca.  W 2. minucie groźną akcję zawiązali gospodarze, Michał Płonka przerzucił piłkę na drugą stronę do Jakuba Wróbla, ten zagrał prostopadle w kierunku Marcina Lachowskiego, dobrą interwencją jednak popisał się bramkarz gości, czym uchronił swój zespół przed stratą bramki. Kilka minut później bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego Lachowski zaskoczył bramkarza i otworzył wynik spotkania. W 41. minucie przewinienia jednego z Polonistów dopatrzył się arbiter i podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Dawid Gajewski. Bramkę do szatni jednak zdobyła Polonia. Jakub Wróbel był nieprzepisowo zatrzymywany w polu karnym rywali. Do piłki podszedł niezawodny Lachowski i pewnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie tuż przed przerwą.

W drugiej odsłonie po stronie Polonii konsekwentnie na boisku pojawiali się kolejni młodzieżowcy, dla których była to okazja na łapanie bardzo cennego doświadczenia w seniorskiej piłce. W 55. minucie widzieliśmy analogiczną sytuację do tej z końcówki pierwszej połowy. Po raz kolejny nieprzepisowo zatrzymywany był Wróbel, a trafienie numer trzy z rzutu karnego zanotował Lachowski.  Drama poczynała sobie coraz śmielej, skutkiem czego był rzut karny w 60. minucie, jednak Gajewski w tej sytuacji przestrzelił i posłał piłkę nad bramką. Trzy minuty później zawodnicy ze Zbrosławic złapali kontakt po trafieniu głową Michała Orzeszyny. Dwie minuty później kolejne trafienie zanotował Gajewski. Oddał on bardzo precyzyjny strzał, wobec którego bramkarz nie miał zbyt wiele do powiedzenia. W 70. minucie Polonia nadziała się na szybką kontrę. Zakończyła się ona trafieniem numer 4 dla gości. Kolejna bramka miała miejsce w 73. minucie, zawodnik Dramy bardzo umiejętnie wykończył dośrodkowanie z prawej strony boiska i wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Na kwadrans przed końcem po rzucie rożnym kolejną bramkę głową zdobył zespół ze Zbrosławic. Ostatnie trafienie miało miejsce tuż przed gwizdkiem kończącym spotkanie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w kierunku dalszego słupka z bliskiej odległości zawodnik Dramy umieścił piłkę w siatce.

Polonia Bytom – Drama Zbrosławice 3:7 (2:1)

Bramki: 7′ Lachowski, 45′ Lachowski, 55′ Lachowski 41′ Gajewski, 63′ Orzeszyna 65′ Gajewski, 70′, 73′, 75′, 90′

Polonia Bytom: Gniełka Mróz (50′ Gawkowski), Pryga, Fulianty, Frankowski (55′ Szurka) Konieczny (55′ Stachoń), Wróbel, Płonka (65′ Piontek), Lachowski (65′ Anklewicz), Pączko (55′ Topolewski) Ochwat (46′ Bardl)