Sparing Polonia Bytom – GKS Tychy

W sobotnim meczu sparingowym rozegranym na bocznym boisku w Szombierkach, zespół Polonii Bytom zremisował z GKS-em Tychy 0:0.

Zespół Polonii przystąpił do tego sparingu po obozie przygotowawczym w Gutowie Małym, który zakończył się dzień wcześniej. Podopieczni trenera Andrzeja Orzeszka w pierwszej połowie prezentowali się dobrze na tle pierwszoligowca stwarzając sobie sytuacje strzeleckie, których na bramkę nie zamienił Arkadiusz Kowalczyk. Po przerwie Poloniści długimi fragmentami kontrolowali przebieg spotkania, utrzymując się w posiadaniu piłki, lecz nie przełożyło się to na dogodne sytuacje strzeleckie.

16586803_10208482006917366_159299441_o

Teraz Polonie czeka sparing z zespołem GKS Pniówek Pawłowice, który występuje w polskiej trzeciej lidze. Data i godzina spotkania jest jeszcze ustalana.

Polonia zagrała w następującym zestawieniu:

Matko Perdijić – Wojciech Jurek (57′ Dawid Skrzypiński), Marek Szyndrowski (46′ Peter Jánošík), Peter Bašista, Przemysław Szkatuła (75′ Daniel Barbus) – Piotr Ceglarz (57′ Sławomir Musiolik), Mateusz Słodowy (57′ Michał Szal), Michał Chrabąszcz (75′ Jakub Kuzdra) , Marcin Lachowski (57′ Kamil Włodyka), Patryk Stefański (57′ Patryk Serafin) – Arkadiusz Kowalczyk (46′ Zawodnik Testowany)