Sparing: Polonia Bytom – Odra Opole 2:3 (2:0)

Polonia Bytom przegrała 2:3 (2:0) pierwsze spotkanie kontrolne w tym roku z Odrą Opole, rozegrane o godzinie 12:00 przy ulicy Dzierżonia 21 w Bytomiu

Grająca w tym spotkaniu jako gospodarz Polonia bardzo szybko narzuciła swój styl gry rywalom z wyższej klasy rozgrywkowej. Już w 10. minucie po dwójkowej akcji Dominika Budzika i Filipa Żagla na prawej stronie, ten pierwszy oddał strzał z ostrego kąta, piłka jednak została nieznacznie przeniesiona nad poprzeczką. Niespełna minutę później nowy nabytek bytomian, Damian Celuch kapitalnie odebrał piłkę defensorowi Odry, pomknął z piłką pod pole karne, a następnie zagrał na prawą stronę, gdzie z narożnika pola karnego Filip Żagiel uderzeniem w kierunku dłuższego słupka nie dał szans golkiperowi Odry. W 18. minucie ponownie o sobie dał znać Dominik Budzik, który indywidualną akcją po prawej stronie namieszał w szeregach defensywnych opolan, lecz jego sprytny strzał z ostrego kąta wylądował na górnej siatce bramki. Kolejna akcja Niebiesko-Czerwonych ponownie została rozprowadzona prawą częścią boiska, którą nasz zespół najczęściej stwarzał zagrożenie. Tym razem to Budzik zagrał do Żagla, a ten dośrodkował w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Damian Celuch, pokonując pewnym uderzeniem głową bramkarza rywali. Pierwsza część upływała pod znakiem przewagi Polonistów, co odzwierciedlał rezultat spotkania.

W przerwie trenerzy postanowili wypuścić drugie jedenastki swoich zespołów, w szeregach Polonii swoje szanse dostali głównie zmiennicy oraz zawodnicy walczący o angaż w naszym zespole. Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 52. minucie, gdy Tomasz Pośpiech zaliczył bardzo dobry rajd lewą stroną, który zakończył dośrodkowaniem w pole karne. Całą akcję zamykał Grzegorz Ochwat, jednak młodzieżowiec bytomian był nieznacznie spóźniony, przez co nie udało mu się sfinalizować całej akcji strzałem. Spotkanie od tego momentu zmieniło swoje oblicze, widzieliśmy na murawie mniej akcji, przeważały natomiast fragmenty walki w środku pola. W 71. minucie dał o sobie znać najlepszy strzelec Polonii rundy jesiennej, Adam Żak. Co prawda do piłki po dośrodkowaniu najwyżej wyskoczył Kostrzycki, lecz ta odbiła się od jednego z defensorów bytomian, a do bezpańskiej piłki na piątym metrze dopadł Adam, pakując piłkę do siatki bez mrugnięcia okiem.  Kolejna sytuacja bramkowa miała miejsce w 82. minucie. Odra wyprowadziła kontrę lewą stroną, gdzie znajdował się Maciej Wróbel. Ten ściął całą akcję do środka, a następnie uderzył po ziemi z okolic dwudziestego metra. Ten nieprzyjemny strzał za sprawą zmrożonej murawy nabrał jeszcze poślizgu, czym zmylił Dominika Brzozowskiego i utrudnił mu pomyślną interwencję. Wydawało się, że więcej w tym meczu już się nie wydarzy, jednakże podopieczni Dietmara Brehmera wyprowadzili jeszcze jedną kontrę lewą częścią boiska. Po dograniu w pole karne do piłki dopadł Żak, lecz jego strzał został zablokowany. Niestety wobec dobitki Winiarskiego z okolic trzynastego metra nasz golkiper był bezradny. Tym samym Polonia przegrała rzutem na taśmę pierwszy mecz kontrolny w nowym roku. Było to dla nas bardzo wartościowe spotkanie, z którego sztab szkoleniowy będzie miał pożyteczny materiał do analizy.