Sparingi w Niemczech

Polonia Bytom rozegrała w weekend dwa mecze sparingowe z Niemieckimi zespołami. Przeciwnikiem Polonii był beniaminek Regionalliga Nordost (IV poziom rozgrywkowy) VSG Altglienicke oraz zespół TSG Neustrelitz występujący w tej samej klasie rozgrywkowej.

W pierwszym spotkaniu, które odbyło się 22.07 o godz 15:00 w Berlinie nasi zawodnicy przegrali z VSG Altglienicke 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył napastnik gospodarzy Kevin Stephan. Mecz został przerwany w 75 minucie gry z powodu złych warunków atmosferycznych.

20228310_1669192679772152_2537331515940585642_n

W drugim pojedynku rozegranym dzień później niebiesko-czerwoni zremisowali z TSG Neustrelitz 0:0. W składzie Polonii znalazło się wielu zawodników testowanych, a w drugiej połowie spotkania na placu gry pojawiło się aż pięciu 17-latków. Pomimo gry wielu młodych zawodników udało się uzyskać korzystny wynik na tle solidnie prezentującego się rywala.