Świąteczna porażka z Radomiakiem

W meczu rozegranym w Wielką Sobotę Polonia Bytom przegrała w ramach 26. kolejki z Radomiakiem Radom 0:3. Bramki dla gości zdobyli Grudniewski, Leandro i Stanisławski.

Niebiesko-czerwoni do meczu z Radomiakiem przystąpili z jedną zmianą w składzie, względem poprzedniego spotkania z Siarką. Miejsce na środku obrony zajął wracający po kontuzji Peter Basista, a na ławce rezerwowych zasiadł Peter Janosik.

Pierwsza groźna akcja Radomiaka w piątej minucie spotkania od razu przyniosła bramkę. Po rozegraniu rzutu rożnego i centrze w pole karne, Michał Grudniewski wyskoczył najwyżej i skierował futbolówkę głową do bramki.

Polonia odpowiedziała po kilkunastu minutach. Do bezpańskiej piłki dopadł Marek Szyndrowski i strzałem z blisko 30 metrów próbował zaskoczyć Adriana Szadego, lecz opadająca piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

Kolejną bramkę Radomiak zdobył w 21 minucie spotkania po kontrowersyjnym rzucie karnym. Peter Basista zdaniem sędziego faulował Leandro w polu karnym. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie pokonał Michalaka. W tej samej sytuacje za dyskusję z sędzią czerwoną kartką został ukarany Marek Szyndrowski.

Polonia przed przerwą próbowała zmniejszyć straty. W 26 minucie z rzutu wolnego uderzał Marcin Lachowski, ale piłka poszybowała nad poprzeczką bramki gości.

Najlepszą i najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie piłkarze Polonii stworzyli w 32 minucie. Po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Marcin Lachowski. Kapitan Polonii szukał dalszego rogu bramki Szadego, ale piłka zatrzymała się na słupku.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście. Marcina Michalaka, uderzeniem z dystansu próbował zaskoczyć zawodnik Radomiaka. Przymierzył z daleka, uderzył mocno, ale bramkarza Polonii nie zdołał zaskoczyć.

W 87 minucie goście ustalili wynik spotkania na 3:0. Radomiak wyprowadził kontrę 3 na 2 zakończoną mocnym strzałem lewą nogą z 16 metra Stanisławskiego. Piłkę pod brzuchem przepuścił Michalak i ta wpadła do bramki.

Przed nami kolejne wyzwania. Za tydzień, 22 kwietnia Polonia zmierzy się na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Początek spotkania o godz. 15:00.