Trzy punkty zostają w Częstochowie.

W XIV kolejce drugiej ligi Polonia Bytom przegrała z Rakowem Częstochowa 0:1. Bramkę dla rywali zdobył Piotr Malinowski

Andrzej Orzeszek zdecydował się dokonać dwóch zmian w wyjściowej jedenastce względem meczu z Kotwicą Kołobrzeg. Od pierwszej minuty w Częstochowie pojawili się Patryk Stefański i Kamil Zalewski.

Już w pierwszej minucie spotkania dobrą sytuacje bramkową dla gospodarzy miał Czerkas lecz uderzył ponad bramką. Początkowa faza spotkania zdecydowanie należała do piłkarzy Rakowa którzy stosując pressing skutecznie odbierali piłkę Polonistą w środkowej strefie boiska. Goście pierwszą składną akcję przeprowadzili w 10 minucie spotkania, po dośrodkowaniu z lewej strony Chrabąszcza do strzału złożył się Musiolik lecz nie trafił czysto w piłkę i ta padła łupem spokojnie interweniującego Loski. W 18 minucie Częstochowianie zdobywają bramkę. Podanie z głębi pola mija Słodowego, do piłki dopada Piotr Malinowski i pewnie uderza zakładając “siatkę” Michalakowi, Przez następne minuty obraz gry się nie zmienia i to piłkarze gospodarzy są bliżej strzelenia kolejnego gola, Polonia ogranicza się do utrudniania konstruowania akcji przez rywala. Bytomianie stwarzają sytuacje tylko po stałych fragmentach gry, w 28 minucie spotkania mocny strzał z rzutu wolnego Słodowego z trudem broni Loska. Tempo gry do końca pierwszej połowy się nie zmieniło, Raków dominował lecz nie przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe.

Na drugą część spotkania zespół Polonii wyszedł bez zmian w składzie, zawodników przywitał obfity deszcz który zaczął padać jeszcze w trakcie pierwszej połowy spotkania. Od razu piłkarze Rakowa ruszyli do ataku czego efektem były dwa rzuty rożne, po których zagotowało się pod bramką Michalaka. Polonia odpowiedziała akcją Jurka lewą stroną boiska po której blisko bramki samobójczej był Petrasek. Polonia grała momentami dobrze ale brakowało jej przysłowiowej “kropki nad i” w kluczowych sytuacjach. Obraz gry do końca spotkania się nie zmienił, Raków miał jeszcze klarowne sytuacje na podwyższenie wyniku m.in trafiając piłką w słupek po strzale Filipa Kowalczyka. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i mecz zakończył się zwycięstwem piłkarzy Rakowa 1;0

Zdawaliśmy sobie sprawę, że czeka nas tu bardzo trudne spotkanie ale absolutnie nie zamierzaliśmy się poddawać i chcieliśmy walczyć o coś więcej niż stąd wywozimy. Uważam, że zaprezentowaliśmy się całkiem przyzwoicie, odrobina szczęścia, dokładności, celności w niektórych sytuacjach mogła spowodować, że zdobylibyśmy bramkę – powiedział trener Andrzej Orzeszek.

Następny mecz piłkarze Polonii rozegrają na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 6 listopada o godz. 14:00

RKS Raków Częstochowa – Polonia Bytom 1:0 (1:0)

Bramka:  Piotr Malinowski 18.

Żółte kartki: Tomas Petrasek, Adam Czerkas, Michał Szal, Tomasz Margol

Skład:

RKS Raków: Loska – Petrasek, Mesjasz, Margol, Figiel, Czerkas (84. Duriska), Malinowski (90. Zaradny), Oziębała, Siedlik (60. Kowalczyk), Góra, Szymański (68. Mazan).

Polonia Bytom: Michalak – Jurek, Słodowy, Szal, Szyndrowski, Kuzdra, Ceglarz, Zalewski (82. Januszkiewicz), Chrabąszcz, Stefański (71. Kowalczyk), Musiolik (89. Żmuda).