Udana inauguracja w wykonaniu Polonii! Polonia Bytom – Zieloni Żarki 3:0 (2:0).

Inauguracja sezonu 2018/19 w rozgrywkach Haiz IV ligi z udziałem Polonii Bytom już za nami. W rozgrywanym na Stadionie Miejskim w Bytomiu Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego 3 spotkaniu drugiej kolejki Polonia Bytom pewnie pokonała beniaminka z Żarek 3:0 (2:0). Bramki dla niebiesko-czerwonych zdobywali Bartosz Giełażyn (jedno trafienie) oraz dwukrotnie Łukasz Matusiak.

Spotkanie inauguracyjne to jak zwykle wielka niewiadoma. Zespół trenera Marcina Domagały do ligowego starcia z Zielonymi Żarki podchodził w roli zdecydowanego faworyta. Boisko pokazało, że przedmeczowe założenia spełniły się w 100%. Bytomianie od pierwszych minut mocno naciskali na defensywę drużyny Zielonych. Już w pierwszych minutach swoje szanse na zdobycie bramki mieli Buchcik oraz Czernysz, jednak piłka do siatki nie wpadła. Co nie udało się wspomnianej dwójce, udało się Łukaszowi Matusiakowi, który zdecydował się na potężne uderzenie lewą nogą z dystansu, którego bramkarz drużyny gości nie był w stanie wybronić. Niebiesko-czerwoni po strzeleniu bramki rzucili się do frontalnych ataków, by jak najszybciej “zakończyć spotkanie”. Sytuacji nie brakowało, jednak skuteczność nie była mocną stroną polonistów wczorajszego dnia. W końcu w 36 minucie sytuacyjną piłkę w polu karnym otrzymał nasz snajper – Bartosz Giełażyn, któremu nie pozostało nic innego, niż umieszczenie piłki w siatce. Na przerwę drużyna Polonii schodziła z dwubramkowym prowadzeniem, a licznie zgromadzeni na trybunach Stadion Miejskiego kibice, liczyli na kolejne bramki w drugiej połowie. Drugiej połowie, która okazała się prawdziwym festiwalem niewykorzystanych okazji. Nasi zawodnicy co chwilę zatrudniali Jastrzębskiego, który dwoił się i troił w bramce Zielonych. Najlepsze sytuacje do podwyższenia rezultatu spotkania mieli Budzik, Musiolik oraz wprowadzony w drugiej połowie Pośpiech, jednak strzelcem trzeciej, i jak się okazało ostatniej bramki spotkania został ponownie Łukasz Matusiak, który ponownie mocnym strzałem z dystansu zdobył swoją drugą bramkę w spotkaniu. Tym samym niebiesko-czerwoni udanie rozpoczęli rozgrywki IV ligi, udowadniając, że ich celem jest wygranie ligi oraz uzyskanie awansu na III szczebel rozgrywkowy. Warto odnotować, że spotkanie z trybun stadionu obserwował komplet dozwolonej publiczności, który stworzył kapitalną atmosferę. Przed nami mało czasu na odpoczynek, już za dwa dni czeka nas wyjazd do Dąbrowy Górniczej, by zmierzyć się z aktualnym liderem rozgrywek – Unią.

BS Polonia Bytom:

12. Wierzbicki Maciej – 5. Ganczarczyk Marcin, 23. Lachowski Marcin, 29. Buchcik Andrzej – 9. Matusiak Łukasz, 8. Bębenek Norbert 60′ (18. Borycka Maciej), 14. Szkatuła Przemysław, 24. Budzik Dominik – 27. Musiolik Sławomir 70′ (21. Hałgas Krzysztof), 10. Czernysz Jarosław 60′ (7. Pośpiech Tomasz), 19. Giełażyn Bartosz 82′ (22. Wojtkowiak Szymon)

Zawodnicy rezerwowi: 1. Król Patryk, 15. Kubik Sebastian, 21. Hałgas Krzysztof, 7. Pośpiech Tomasz, 22. Wojtkowiak Szymon, 18. Borycka Maciej, 17. Skrzypiński Dawid.

Trenerem Polonii jest Marcin Domagała.

Zieloni Żarki:

32. Jastrzębski Jakub – 20. Flak Daniel, 27. Kurpios Kamil, 18. Garcarz Damian, 4. Opala Albert – 17. Machura Jakub, 8. Frukacz Dawid, 23. Skrzypczyk Dawid – 6. Gliński Bartosz, 10. Piątkowski Mateusz, 7. Niedbała Mateusz.

Zawodnicy rezerwowi: 1. Stańczyk Tomasz, 15. Cichor Przemysław, 45. Brodziński Marcin, 11. Czerwik Krzysztof, 22. Szczepankiewicz Sebastian, 9. Konieczko Maciej.

Trenerem Zielonych jest Mateusz Gawroński.