Wilki pokonane, Polonia wygrywa trzeci raz tej zimy. Polonia Bytom – Wilki Wilcza 2:1 (0:0).

W zakończonym przed chwilą na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej 1 niebiesko-czerwoni po zaciętym spotkaniu pokonali zespół LKS Wilki Wilcza 2:1 (0:0). Bramki dla naszej drużyny zdobywali młodzieżowcy – Kamil Skrzypiński oraz Maciej Borycka.

Ze względu na zalegający na płycie boiska śnieg, dzisiejsze spotkanie rozegrane zostało na skróconym polu gry. Nie miało to jednak większego wpływu na jakość gry naszej drużyny, która mimo “ciężkich nóg” pokazała się kolejny raz z dobrej strony. Pierwsza połowa pomimo kilku dogodnych okazji stworzonych przez naszą zakończyła się bezbramkowym remisem. W tej części gry najdogodniejszą sytuację na strzelenie bramki miał Krzysztof Hałgas, który w 12 minucie spotkania po kombinacyjnej akcji całej drużyny uderzył w słupek.

Dużo ciekawsza była druga część spotkania. W 56 minucie spotkania goście wykonywali rzut rożny, po którym strzałem głową znaleźli drogę do siatki Kamila Solika, który strzegł dzisiaj bramki naszej drużyny. Niebiesko-czerwoni po stracie bramki natychmiastowo ruszyli do odrabiania strat. W 64 minucie spotkania to nasz zespół wykonywał rzut rożny. Wybita piłka spadła poza pole karne, gdzie dopadł do niej Kamil Skrzypiński, który atomowym strzałem doprowadził do wyrównania. W 77 minucie spotkania było już 2:1. Ponownie z dobrej strony pokazał się Kamil Skrzypiński. Nasz wychowanek na lewej stronie boiska wygrał pojedynek jeden na jeden i idealnie dograł do nadbiegającego w drugie tempo Macieja Borycki, który strzałem z pierwszej piłki umieścił piłkę pod poprzeczką. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianom i ostatecznie to niebiesko-czerwoni zanotowali kolejne zwycięstwo podczas zimowego okresu przygotowawczego.

BS Polonia Bytom:

Solik Kamil – Kubik Sebastian, Matusiak Łukasz, zawodnik testowany, Mróz Wojciech, Bębenek Norbert, Budzik Dominik, Hałgas Krzysztof, Borycka Maciej, Lachowski Marcin – Stefański Patryk.

W drugiej połowie wystąpili: Skrzypiński Kamil, Pośpiech Tomasz, Buchcik Andrzej, Czypionka Marcel, zawodnicy testowani.