Z rezerwami Rakowa na remis. Polonia Bytom – Raków II Częstochowa 1:1 (1:0)

Podopieczni trenera Kamila Rakoczego w sobotnie przedpołudnie zremisowali 1:1 (1:0) z IV-ligowymi rezerwami Rakowa Częstochowa. W pierwszej połowie spotkania niebiesko-czerwoni zdominowali rywal z Częstochowy, jednak do siatki piłka wpadła tylko raz, po pięknym strzale z dystansu Filipa Żagla. Raków wyrównał w 90 minucie, kiedy to goście na bramkę zamienili rzut karny.

Trener Kamil Rakoczy od pierwszej minuty na sobotnie spotkanie desygnował zawodników, którzy stanowili trzon drużyny z poprzedniego sezonu. Nowości ujrzeliśmy jedynie na pozycji środkowego obrońcy, gdzie sztab szkoleniowy przyglądał się dwójce testowanych zawodników, którzy trzeba przyznać, iż w starciu z zespołem rezerw Rakowa nie zawiedli. Od pierwszych minut “gołym okiem” było widać, po której stronie stoi większa kultura gry. Niebiesko-czerwoni raz po raz zagrażali bramce gości, jednocześnie zmuszając młodych zawodników z Częstochowy momentami do rozpaczliwej defensywy. Pomimo dobrej gry naszego zespołu, zdecydowanie zawiodła skuteczność, ponieważ po akcjach Kuby Wróbla, Adama Żaka, czy po strzale głową Krzysztofa Hałgasa piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki. Na szczęści, już w 11 minucie rywala pięknym strzałem z dystansu pokonał Filip Żagiel, tym samym niebiesko-czerwoni na przerwę zeszli z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie na boisku zobaczyliśmy kilka zmian w drużynie Polonii, w której kolejny raz szansę dostali młodzi zawodnicy, a także zawodnicy, którzy w dalszym ciągu walczą o kontrakt z naszym klubem. Spotkanie tym samym się wyrównało, jednak to nadal nasz zespół posiadał większe posiadanie piłki, a także stwarzał lepsze sytuacje bramkowe. Najlepsze okazje do zdobycia bramki w drugie połowie mieli Marcin Lachowski, Denis Bardl, Wojciech Mróz, a także Dawid Rudnik, jednak żaden ze strzałów zawodników z Bytomia nie trafił do siatki. Co nie udało się Polonii, udało się w ostatniej akcji meczu rezerwom Rakowa. Jeden z napastników gości wpadł w pole karne Polonii, gdzie został przewrócony, a sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny dla gości, który dzięki skutecznej egzekucji ustalił wynik spotkania na 1:1.

Polonia Bytom – Raków II Częstochowa

• 11′  Żagiel Filip
  • 90′ Raków Częstochowa (rzut karny)

Polonia Bytom:

Gargasz – Budzik, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Hałgas – Pośpiech, Konieczny, Wróbel, Krzemień, Żagiel – Żak.

Wystąpili także:

Kamiński, Mróz, Radkiewicz, Wójcik, Chwastek, Lachowski, Rudnik, Bardl, Kozicki oraz zawodnicy testowani.