Zakończyć rok pozytywnym akcentem. Polonia – KK UR

W ostatnim meczu 2019 roku zawodnicy Polonii Bytom podejmą w hali “Na Skarpie” ekipę KK UR Bozza Kraków! Spotkanie rozpocznie się w piątek o godzinie 18.

Zespół KK UR to już trzeci rywal ze stolicy Małopolski, który zawita do bytomskiego obiektu. Wcześniejsze dwa pojedynki, z TS Platinum Kraków oraz AGH Oknoplast Kraków padły łupem przyjezdnych. Tym razem szansę na zwycięstwo będą większe, bo przyjedzie drużyna ze środka tabeli, a nie z jej górnych rejonów.

Krakowianie wygrali połowę dotychczas rozegranych spotkań i gdyby sezon zasadniczy miał się zakończyć dziś, podopieczni Marka Paulischa szykowaliby się właśnie do starcia z AGH w pierwszej rundzie play-off. W drużynie tegorocznego beniaminka takie podsumowanie pierwszych 12 potyczek na pewno musi cieszyć. Swoją największą siłę KK ulokował we frontcourtcie. Pozyskany przed sezonem Adrian Warszawski, w ubiegłych rozgrywkach walczył o awans do I ligi w barwach Żubrów Białystok. Wraz z Tomaszem Palmowskim tworzą bardzo trudny do zastopowania duet skrzydłowych, których powstrzymanie będzie misją numer jeden dla bytomskiego zespołu w piątkowe popołudnie.

Podopieczni Mariusza Bacika po zwycięstwie nad drużyną z Tarnowa nieco odetchnęli i z pewnością spróbują prolongować serię zwycięstw. Plany utrudnia plaga kontuzji w drużynie, która nie pozwala trenerowi wdrażać tej najwłaściwszej rotacji. Tak czy siak, możemy być pewni, że w ostatnim tegorocznym meczu bytomian zobaczymy walkę do samego końca!

BS Polonia Bytom vs KK UR Bozza Kraków
Piątek, 20.12, godz. 18
Hala “Na Skarpie”, ul. Modrzewskiego 5a, Bytom

Wszystkie filmy